Naučte svého partnera mýt auto s tianDe

Mytí auta s Království TianDe
Muži bývají na svá auta hákliví. Často se rádi zhostí i jejich mytí, jen aby se jejich miláčkům nic nestalo. Ukažte jim, že jejich léta zajeté postupy nejsou možná tak efektivní, jak si mysleli. Ať už u vás doma myje auto kdokoliv, zapojte do této činnosti moderní technologie. Nebudete potřebovat chemii a vše půjde snadněji, než jste zvyklí. Stačí pár speciálních utěrek z mikrovlákna a špíny i prachu se zbavíte jedním až dvěma tahy. Tenhle způsob je ideální i pro lidi s alergiemi nebo astmatem. Utěrky totiž prach uzamknou uvnitř, takže nepoletuje všude kolem. Tak žádné výmluvy, jde se čistit. 

Co budete k mytí auta potřebovat

Čistou voduutěrky z mikrovlákna, které se vyrábí z polyamidu a polyesteru. Tyto materiály dokonale absorbují tuky i tekutiny. Díky speciální vazbě pohltí nečistoty i prach, aniž byste používali jakoukoliv chemii. Nezůstane za vámi cestička špinavé vody ani oblak zvířeného prachu, protože je mikrovlákno uzamkne uvniř. Zároveň je jemnější než vlákno hedvábí a 100x tenčí než lidský vlas. Takže se nemusíte bát, že byste utěrkami auto poškrábali. Mikrovlákno setře nečistoty, naleští plochy a zanechá autolak neporušený. Pokud se chcete o mikrovláknu dozvědět víc, přečtěte si tento článek.
Když myjete auto mikrovláknem, nepotřebujete žádné čistící prostředky. Kdyby vám ale přece jen chyběla pěna, použijte náš oříšek. Dejte pár kapek do kbelíku se studenou vodou. Přípravek krásně pění a obsahuje přírodní saponiny, které mají podobné účinky jako mýdlo. Mýdlový oříšek změkčuje pokožku, takže ho můžou používat i lidé s citlivou pokožkou. Více se o něm dočtete tady.
Tip
Co na mytí auta s oříškem říká naše zákaznice Zuzana
Dneska jsem šla mýt auto. Naklusala jsem do garáže za svou drahou polovičkou, ať mi půjčí nějaký speciální prostředek na mytí auta. Říkal, že nemá, a ať počkám do zítřka, že koupí. Já jsem ale nechtěla čekat a napadlo mě umýt auto oříškem. 😊 Nalila jsem si do kyblíku pár kapek, rozředila vodou a začala jsem mýt auto. Dráha polovička se samozřejmě smála a popichovala mě slovy typu: to si děláš srandu? Myješ s tím nádobí a vytíráš podlahu a teď s tím myješ auto?!! No jak chceš, budeš to mít samý flek. A samozřejmě že NE 👌. Auto se jen leskne a už vím, že po něm nikdy žádný prostředek chtít nebudu. 😍

Začněte interirérem auta

Připravte si kyblík s čistou vodou, jednu zelenou, dvě oranžové a jednu fialovou utěrku z mikrovlákna. Zbaví vaše auto prachu, špíny a vyleští interiér tak, že z něj nebudete chtít odejít. Jestli rádi uklízíte vnitřek s pěnou, nakapejte do vody trochu mýdlového oříšku.
Obrazek
 1. Vyndejte z auta všechno, co sem nepatří
  Ať vám při úklidu nic nepřekáží. Vyházejte staré papíry, odstraňte košík na nákup, matraci pro psa, zapomenuté lahve atd. 

 2. Vyndejte koberečky a auto nejdříve vysajte
  Nezapomeňte na švy sedaček, podlahy nebo prahy dveří. 

 3. Vezměte zelenou utěrku a hladkou stranu utřete veškerý prach
  Z palubové desky, klik, prahů dveří, prostor okolo řadící páky. Díky elektrostatickému náboji se prach na utěrku nachytá a ta ho pohltí. Nebude vířit všude kolem. 

 4. Teď přichází na řadu oranžové utěrky
  Jednu utěrku navlhčete a umyjte s ní všechny koženkové, kožené, plastové i čalouněné plochy. Suchou oranžovou utěrkou pak nalaštětě stříbrné a chromované části interiéru (prostor kolem budíků apod.)

 5. Umyjte vnitřní stranu oken
  Tady záleží, jak moc jsou špinavá. Na hrubší nečistoty použijte mokrou zelenou utěrku. Na běžně zašpiněná okna stačí mokrá fialová. Nemusíte se bát, struktura utěrek sbírá jen nečistoty. Vaše okna zanechá bez škrábanců. Doleštěte je suchou fialovou utěrkou.
Tip
Fialová utěrka očima naší zákaznice Gabriely:
Včera jsem se konečně dostala k mytí auta. Použila jsem naší novou super utěrku z mikrovlakna - fialovou, určenou na mytí skel 😏. No paráda. Jen s vodou, bez jakýchkoliv přípravků. Nenechává chloupky, ani šmouhy. Auto je umyté raz dva.

Vnitřek auta máme hotový. Jdeme ho mýt zvenku

Připravte si kyblík s čistou studenou vodou, mýdlový oříšek a utěrky z mikrovlákna. Opět budete potřebovat 2 zelené utěrky: jednu mokrou na čištění a jednu suchou na leštění. Pak ještě jednu oranžovou a fialovou utěrku. Obě se používají suché. 
Obrazek
Tip
Až domyjete interiér auta, přeperte všechny utěrky v ruce pod tekoucí vodou. Velmi rychle schnou, takže než auto namydlíte, budou připravené na další čištění. Celé auto pak vyčistíte 2 zelenými, 2 oranžovými a jednou fialovou utěrkou
 1. Namočte celé auto hadicí nebo wapkou
  Nezapomeňte na kola a prostor za nimi. 

 2. Do kyblíku se studenou vodou přidejte lžíci oříšku
  Mýdlový oříšek nejlépe čistí v kombinaci se studenou vodou. 

 3. Celé auto napěňte a nechte oříšek chvíli působit
  Přesvědčte se, že na autě nezůstal žádný písek ani kamínky. Zelenou utěrkou pak namydlete plochu celého auta. Mýdlový oříšek ani při delším působení nezanechává šmouhy, takže ho nechte chvíli pracovat.

 4. Masku auta vyčistěte navlhčenou zelenou utěrkou
  Zelenou utěrku otočte a hrubou stranou vyčistěte masku auta. Nebojte se, struktura mikrovlákna je velmi jemná, takže laku nic neudělá. Snadno odstraní mušince a další usazené nečistoty. 

 5. Teď auto důkladně opláchněte
  Případné nečistoty stáhněte mokrou zelenou utěrkou.

 6. Suchou zelenou utěrkou vyleštěte lak
  Hladkou stranou zelené utěrky vyleštěte lak na autě, ať zase krásně září.

 7. Oranžovou utěrkou vyleštěte chromované a nerezové plochy
  Kličky, lišty, logo značky atd. 

 8. Fialovou už jen nablýskejte skla a světla

 9. Teď máte auto jako ze salonu
Tip
Fialovou utěrku si pořiďte i do auta a vozte všude se sebou. Během pár vteřin s ní krásně vyleštíte zapatlané, špinavé nebo zamlžené čelní sklo. 
Zkusím ji

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe