Trápí vás lupy a nic nezabírá? Zkuste mýdelník

Jak se zbavit lupů - mýdelník
Stojíte každé ráno před skříní s umytou hlavou a záměrně se vyhýbáte tmavým tričkům, košilím a topům? Pak vás možná sužují lupy. Malé kousky odumřelé kůže se z hlavy dokáží sypat stejně nezadržitelně jako mouka z natrženého pytlíku. Člověk si pak celý den nervózně oprašuje ramena, dekolt a lopatky. Snaží se zbavit všech důkazů, že s jeho vlasovou pokožkou není něco v pořádku. Máme pro vás dobrou zprávu. Zapojte do péče o vlasovou pokožku mýdelník a už nebudete muset chodit kolem zrcadla s obavou, co se vám na ramenou zase urodilo. Tmavé oblečení budete moct nosit hrdě a bez starostí.

Kde se lupy vlastně berou?

Vlasová pokožka produktuje maz, který ji hydratuje a chrání. Přirozeně se v ní vyskytují také kvasinky, které se živí tuky. Pokud dojde k nadměrné produkci kožního mazu, kvasinky se přemnoží a začnou dráždit pokožku. Ta se začne bránit a vytvářet lupy - odumřelé kousky kůže, které se spojují do větších celků. K jejich tvorbě přispívají i další faktory: 
 
  • stres
  • hormonální nerovnováha
  • nedostatek vitamínů
  • nevhodná vlasová kosmetika
  • tvrdá voda
  • atd.
 
Lupy se většinou objevují ve dvou podobách. Suché lupy jsou ty, které jsou menší a odlupují se z pokožky, takže je pak nacházíte na svých ramenou. Mastné lupy zůstáváji na pokožce hlavy a často je provází svědění.

Na lupy fungují mýdlové ořechy. Obsahují saponiny, které nedráždí ani nevysušují pokožku

Plody stromu Sapindus mukorossi se podobají kaštanům. Zrají asi 4 měsíce a jeden strom jich dokáže vyprodukovat 30 - 35 kilogramů. Pro kosmetické účely se používají jejich slupky, které obsahují velké množství čistících obsahových látek - saponinů. Ty v kontaktu s vodou tvoří bohatou pěnu, která má srovnatelné účinky s mýdlovou pěnou. Mýdlové ořechy neobsahují žádné alergeny, takže je mohou používat i lidé s citlivou pokožkou a kožními problémy.  
Obrazek
Důkladně odstraňují nečistoty a maz
Neruší přirozené pH lidské pokožky
Mají antibakteriální a antimykotické vlastnosti
Sedí každému typu vlasů
Mýdlové ořechy se po staletí používají také na praní a čištění. Podívejte se, kde všude vám čistící prostředky na jejich bázi pomůžou

Nejspíš už jste vyzkoušeli celou řadu šamponů proti lupům. Tomuhle ale dejte ještě šanci

Vlasy mají přirozeně kyselé pH, ale složení obyčejných šamponů bývá zásadité. Tato nerovnováha oslabuje obranyschopnost pokožky a může způsobit podráždění. Saponiny mýdelníku mají naopak neutrální pH, takže pokožku nedráždí ani nenabourávají její přirozenou strukturu. V šamponu na bázi mýdelníku najdete i výtažky ze 6 bylin, které vlasovou pokožku šetrně dočišťují, zklidňují a vyživují. 
Máta peprná
Máta peprná proti svědění
Rdesno
Regenerující rdesno mnohokvěté
Andělika
Protizánětlivá andělika
aloe
Zklidňující Aloe vera
Zázvor
Posilující zázvor
Dřezovec
Čistící dřezovec
Šampon proti lupům - ořechy mýdelníku

Jak šampon používat a na jaké účinky se můžete těšit?

Šampon vmasírujte do vlhkých vlasů bříšky prstů. Nechte chvíli působit a potom ho z vlasů i pokožky důkladně vypláchněte. Po umytí vlasy prosušte fénem, aby se nezapařily a zbytečně jste nepodporovali množení kvasinek. Bez obav ho můžet používat každý den.
 
Během prvních pár mytí se vám vlasy můžou zdát méně lesklé a poddajné. Jde ale jen o přechodný jev, který souvisí s obnovou jejich kyselého pH. Vydržte a po pár dnech si užijete lesklé, silné vlasy plné života. Když budete šampon používat několik týdnů, vlasy se vám budou méně mastit
Lupy jsou nepříjemným problémem, který dokáže nabourat vaši sebedůvěru i společenský život. Postavte se jim znovu čelem a zaútočte na ně přírodní silou mýdelníku, aloe vera a dalšími bylinami. Vystačíte si s jedním šamponem, kde účinné bylinné výtažky najdete hezky pohromadě. Držíme palce!

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 10 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 finalista Shop roku 2019 Shop roku 2018 Shop roku 2017