Chraňte zdraví svých zubů i celé ústní dutiny. Nejdůležitější je prevence

Staráte se o své zuby dobře? Každodenní péče o zuby a dásně má být rutinou. Nestačí vzít do ruky kartáček a pastu. Důležitý je komplexní přístup. Jak jednou dovolíte bakteriím načnout zubní sklovinu, už zub bez vrtání a výplně nejspíš nezachráníte. Pokud se nechcete ošidit o krásný a zářivý úsměv, berte péči o ústní dutinu opravdu vážně.
Obrazek
Tip
Třesou se vám před každou návštěvou zubaře nohy? Spolehněte se na zubní péči tianDe a choďte do ordinace s úsměvem.

Do péče o zuby se pusťte dřív, než přiletí zoubková víla

Dřív se tradovalo, že na mléčných zubech houby záleží. Naštěstí věda od dob našich prababiček pokročila. Dnes už víme, že základ pro zdraví zubů se staví už od prořezávání prvního mléčňáku. Učte svoje děti každodennímu rituálu ústní hygieny už od batolecího věku. S prvními příkrmy totiž přichází čas na péči o zoubky.
Péče o dětské zuby - Království TianDe

Zubní kartáčky od tianDe jsou ideální volbou při nácviku čištění

Jejich silikonové štětinky jsou jemné a měkké, takže nepoškrábou ani citlivé dětské dásně. Velkou výhodou je odnímatelná hlava kartáčku, která umožňuje flexibilně upravit jeho sklon. Snadno s ním vyčistíte i spodní část zadních zubů.
Tip

Na citlivé zuby si vezměte uhlí

Využijte čistící sílu speciálního kartáčku s bambusovým uhlím. Jeho ultratenké štětinky šetrně a efektivně odstraňují plak, leští zubní sklovinu a zároveň masírují dásně. Díky své jemnosti a tloušťce lehce proniknou i do špatně přístupných míst. Černé uhlí se odjakživa používá jako silný čistící prostředek. Pravidelným používáním černého kartáčku docílíte šetrného vybělení zubů.

Zapomeňte na čas. Správné čištění neurychlíte

Zuby si čistěte alespoň 2x denně, ideálně však po každém jídle. Na kartáček naneste zubní pastu o velikosti hrášku. Každý zub čistěte zvlášť. Nikdy na kartáček netlačte. Nejde o to sedřít plak a nečistoty ze zubů silou. Důležitá je vytrvalost. Měkké štětiny kartáčku se postatrají o celý zub a bezchybně ho očistí. Odměnou za čas vám budou zdravé zuby i dásně a zářivý úsměv.

Naučte se používat mezizubní kartáčky a nit

Použitím kartáčku ústní hygiena nekončí. Každý zub má pět ploch, které je třeba vyčistit. Je nutné odstranit plak a zbytky jídla i z těžko přístupných míst mezi zuby. S tím si většinou klasický kartáček neporadí. Špatně vyčištěný mezizubní prostor může být příčinou onemocnění dásní. Na řadu tak přichází použití nitě a mezizubních kartáčků. Na úzký prostor mezi předními zuby si vezměte nit a na zadní mezizubní kartáček. Ze začátku může docházet ke krvácení dásní, ale nenechte se tím odradit. Krvácení po čase odezní.

Jak na správnou techniku čištění

Správná technika čištění zubů - Království TianDe
  1. Začínejte od předních řezáků horní čelisti. Štětinky přiložte kolmo na zuby pod úhlem 45 stupňů.
  2. Krouživými pohyby jemně pucujte povrch zubů a dásní. Postupujte od předních zubů po zadní.
  3. Přejděte na vnitřní stranu zubů a očistěte je stejným způsobem. Je důležité udržet po celou dobu čištění štětinky na rozhraní zubu a dásně.
  4. Poté čistěte kousací plochy zubů. A celý proces opakujte i u spodní čelisti.
  5. Utrhněte si kousek zubní nitě a prostrčte ji mezi přední zuby. Čistěte tahem od shora dolů a také do stran obtažením zubu.
  6. Vemte si k ruce mezizubní kartáček. Jeho tloušťku zvolte podle velikosti mezer. Prostrčte kartáček do prostor mezi zadními zuby a několikrát jím pohybujte zepředu dozadu.
  7. Hygienu úst pak zakončete výplachem dutiny ústní vodou.

Zubní pasty tianDe jsou jedničkou na cestě za krásným úsměvem

Máte citlivé zuby, zanícené dásně nebo skvrny z pití čaje a kávy? Na každý zubní neduh a pro krásné zuby bez kazů máme jednoho čistícího specialistu. Vaše zuby si berou na starost vyladěné kombinace výtažků z bylin a aktivních látek.
Zdravé zuby - Království tianDe

Bambusová sůl si poradí se zatvrzelým zubním kamenem

Zubní kámen se tvoří z nánosů plaku. Ten je sice zpočátku měkký, ale postupně ve vrstvách na zubech zkamení. Extrakt z bambusu je vynikajícím absorbentem, který zuby plaku a kamene zbaví.

Zuby jako perličky. Blýskněte se úsměvem hollywoodských hvězd

Časté popíjení kávy, červeného vína nebo černého čaje se brzy projeví na zubní sklovině. Zažloutnutí i nevzhledných skvrn se zbavíte bělící zubní pastou. S lehkostí odstraní i ty nejodolnější skvrny.

Trnou vám zuby? 

I s citlivostí zubů a dásní si dovedou poradit unikátní bylinky. Přírodní kaolin a extrakty rostlin z Taigy posilují zuby i dásně. Pasta efektivně čistí a osvěžuje celou ústní dutinu.

Máme i jednoho specialistu pro juniory

Dětská zubní pasta Prodental šetrně pečuje o zoubky těch nejmenších. Přináší ochranu mléčným i stálým zubům. Osvěžující jablečnou chuť si malé děti zaručeně oblíbí.
Tip

Vypláchněte si ústa po každém jídle a zaručeně vás mine zubní vrtačka

Fyto ústní voda zbaví zuby zbytků jídla a osvěží váš dech. Ústní voda je skvělým parťákem i na cesty. Mějte ale na paměti, že nenahrazuje mechanické čištění.
Fyto ústní voda
tip-img

Fyto sprej s propolisem bojuje proti nepříjemnému zápachu

Pořiďte si do kabelky osvěžujícího pomocníka fyto sprej s propolisem a vzácnými bylinkami sibiřské Tajgy. Propolis je známý pro své regenerační účinky. Efektivně stahuje dásně, zmírňuje jejich podráždění a osvěžuje dech.
Zdraví zubů a dásní ovlivníte nejen správnou péčí. Zaměřte se i na vyváženou stravu a dostatečný příjem vitamínů i minerálních látek. Omezte zbytečný cukr, zařaďte do jídelníčku zdravé tuky, bílkoviny a komplexní sacharidy.

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe