Vaše terasa se v létě musí blyštět. Víte jak na to?

Vaše terasa se stává v letní sezóně jedním z nejvytíženějších míst. Zabrat ale dostává po celý rok. Při grilovačkách, prudkém lijáku, stěhování nábytku, chumelenici nebo dokonce i při radovánkách zvířecích mazlíčků.
Obrazek

Žádné knížecí rady. Zeptali jsme se jedné z vás

Hlavní “viníky”, kteří mají na svědomí největší neplechu na venkovní terase, nemusíme hledat dlouho: děti a domácí zvířata. “Na terase často i jíme. Dětem ale jídlo často padá na zem, takže jsou na podlaze mastné fleky, které nikdy nešly dolů,” prozrazuje Lucie Ježková z Plzeňska s tím, že podlaze dávají zabrat i čtyřnozí mazlíčci, kteří si přímo na dřevolaminátových prknech dopřávají svoji hostinu. Do hlavního gruntování se Lucie pouští s příchodem letní sezóny. Do té doby totiž terasa zpravidla odpočívá. Začíná čištěním, stěhováním nábytku a pokračuje pravidelnou údržbou.
Lucie Ježková
Lucie Ježková žije se svou rodinou na Plzeňsku. Její terasa je přes léto středobodem setkávání.

Recept na dokonale čistou terasu

Pečlivost, ale i Mýdlový oříšek. Lucie nám prozradila, jaký je její recept na čistou venkovní terasu.

1.
Terasu nejdříve opláchnu vodou od hrubých nečistot, prachu i pylu. Celou ji pokapu Mýdlovým oříškem, nešetřím na mastných flecích a skvrnách.
2.
Koštětem prostředek rozetřu a napěním po celé ploše. Na velké nečistoty přitlačím a nechám Mýdlový oříšek působit zhruba 5 minut.
3.
Podlahu pak vezmu pořádně rýžákem, celý proces zopakuji ještě jednou a mám hotovo. Příště taky vyzkouším oboustranný hadr na podlahu tianDe. 
118360228_3244711885566381_7086804740877302584_n

Lucie vsadila na šetrnost, účinnost i všestrannost

Lucie se rozhodla nahradit agresivní chemická čistidla ekologicky šetrným přípravkem. Jejím nerozlučným parťákem se stal Mycí prostředek na nádobí na bázi plodů Mýdelníku. My mu s radostí říkáme Mýdlový oříšek. Jeho všestrannost a mycí sílu Lucie oceňuje nejen u sebe v kuchyni nebo při mytí dřevolaminátové terasy. Využije ho i jinde. “Úplně nejraději ho používám na chatě, kde nemáme teplou vodu. Mastnotu umyje i ve studené vodě“ uzavírá Lucie svoji zkušenost.
Mýdlový oříšek je šetrný k terase
Terasa Lucie Ježkové

"Mastnotu umyje i ve studené vodě."

Proč je Mýdlový oříšek tak účinný, a to i ve studené vodě

Odpověď je jednoduchá. Mýdlový oříšek sází na staletími osvěčenou sílu přírodních saponinů, které obsahují plody Mýdlovníku. Mýdlový oříšek se skvěle hodí na většinu povrchů jako jsou kov, sklo, dřevo, PVC, dlažbu nebo beton. Výborně čistí ve spojení se studenou nebo vlahou vodou a navíc je ekologicky šetrný. Uplatnění najde v celé domácnosti.

Přednosti mýdlových ořechů známe od pradávna

Mýdelník je lidový název pro dřevinu s latinským pojmenováním Spindus. Stromy se už od starověku pěstují pro své plody s velkým množstvím přírodního saponinu.
Usušené skořápky obsahující saponin mají skvělé čistící vlastnosti. V kombinaci s vodou vytváří mýdlovou pěnu a jsou ekologickou alternativou konvenčním průmyslovým prostředkům.
Přírodní "mýdlo", které obsahují skořápky plodů Mýdelníku, ocení v čistících prostředcích zejména alergici a lidé s problematickou pokožkou
Tip

Čistá podlaha i terasa bez námahy

Využijte sílu neuvěřitelně savých a odolných mikrovláknen.Výborné čistící schopnosti propůjčují i Oboustrannému hadru na podlahu. Výborně čistí i bez použití čistících prostředků. Ve spojení s ekologicky šetrným Mýdlovým oříškem získáte osvědčené spojence v boji proti špíně.
Chci pomocníka k Mýdlovému oříšku
tip-img

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe