Speciální zádržný systém pro Natálku

Natálka byla do 3 let velmi šikovná a zdravá holčička. V létě 2017 ale dostala teplotu. Kvůli ní bojovala několik měsíců v nemocnici o život. Nyní už je konečně doma, ale je potřeba zařídit spoustu důležitých věcí. Třeba speciální zádržný systém.
Natálka a sourozenci

Ve 3 letech Natálka počítala do deseti a zpívala si anglické písničky. Jenže dostala horečku

Natálka byla naprosto zdravé a vitální dítě. Ve 3 letech uměla zčásti abecedu, napočítala do deseti a uměla si najít písničky na Youtube. Dokázala je zpívat i v angličtině. V červenci 2017 dostala horečku. Maminka jí podala léky na snížení teploty a druhý den s ní jela k lékaři.

Kvůli špatným výsledkům ji lékaři poslali do nemocnice. Po 3 dnech upadla do komatu

Z odběrů krve se zjistilo, že má Natálka zvýšené CRP a na tváři červenou neohraničnou vyrážku. Její stav se zhoršoval, proto byla hospitalizována v nemocnici. Na levé plíci se objevil slabý zápal plic. Natálka pár dní jen spala, nechtěla jíst, ani pít.
 
Po pár dnech zkolabovala. Z pusinky jí tekly sliny, celá se třásla, proto byla přesunuta rovnou na JIP. Po 4 hodinách už musela být transportována do FN Brno. Tady zůstala připojená na plicní ventilaci a zůstala necelé 4 měsíce v thiopentalovém kómatu.

Natálce byla diagnostikována velmi vzácná forma epilepsie. Z nemocnice se domů dostala až po roce

Lékaři holčičce diagnostikovali závažné a velmi vzácné onemocnění Superrefraktivní status epilepticus - fires/norse. Jedná se o velmi vzácnou formu epilepsie. Léčba se nedařila. Každý pokus dostat Natálku z kómatu vedl k dalšímu křečovému stavu.
Natálka - nemocnice
Holčička prodělala několik operací. Do žaludku jí byla zavedena hadička, která ústí ven z břicha. Tudy jí podávají léky a stravu. Dále měla mezi podpažím a prsem zavedený přístroj, ze kterého vedly dráty omotané kolem hlavního nervu na krku. Ty vysílaly elektrické impulsy do mozku a měly vést ke zmírnění křečí.
 
Natálka je prvním dítětem, kterému byl tento přístroj voperován v tak nízkém věku a v tak krátké době po onemocnění epilepsií. Jenže ani tento krok nepřinesl požadované výsledky. Nakonec jí byl vyoperován.
Následně podstoupila magnetickou rezonanci, která bohužel ukázala rozsáhlou atrofii na mozku a mozečku. Odborná komise u svaté Anny v Brně schválila operaci, kdy se přetlo spojení mezi pravou a levou polovinou mozku. Tím se přerušila komunikace mezi nimi. Ani ta neměla žádané výsledky, takže jí byl zaveden SHUNT (hadička, která je vedená pod kůží z mozku do žaludku a odvádí mozkomíšní mok). I ta se musela po dvou týdnech vytáhnout. Natálka dostala infekci a meningitidu.
Obrazek
V roce 2018 holčička ležela ve vojenské nemocnici v Olomouci na oddělení pro chronické pacienty, kde se jí snažili zbavit ventilátoru. Moc se to ale nedařilo. Spolu s maminkou tu cvičila Vojtovu metodu a jezdila v kočárku na procházky do zahrady. Vývojově se vrátila do novorozeneckého období.
Natálka se sourozenci

Život dětem poskytne Natálce příspěvek na speciální zádržný systém

Příběh Natálky a její rodiny jsme předali nadaci Život dětem. Ta schválila finanční příspěvek ve výši 93 613 Kč na zádržný systém CARROT3. Péče o Natálku tak bude pro rodinu zase o trochu snazší a sama Natálka bude mít během dne více pohodlí.

Do projektu aktivně zapojujeme i další rodiny z tianDe. Přečtěte si příběhy jejich dětí

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 13 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe

Královská pošta

Nenechte si ujít žádnou novinku, soutěž ani slevu.
Přihlaste se k odběru královské pošty.

Kliknutím na Odebírat novinky souhlasíte se zpracováním osobních údajů