Silná menstruace s krevními sraženinami

Přítomnost krevních sraženin během menses mnoho žen vyděsí. U silné menstruace jde ale o normální jev, kdy se s krví vylučují i části odumřelé sliznice. Nejčastěji se krvavé kusy objevují v průběhu noci, kdy se krev shromažďuje v těle a odchází z těla až ráno. Na pozoru byste měly být až ve chvíli, kdy bude krevních sraženin velké množství nebo budou mít větší rozměry. V takových případech je lepší navštívit lékaře. Jinak se s nimi ale nestresujte. Normálně se s menstruací z těla dostávají krevní sraženiny o velikosti 1 cm. 

Proč se v silné menstruaci objevují krvavé kusy

Obrazek
Krvavé sraženiny jsou kousky sliznice, které se během menstruace odloučí a spolu s krví se dostávají z těla ven. Tímto procesem se sliznice obnovuje. Sražené kusy krve signalizují, že procházíte nejnáročnějším obdobím menstruace. Během silnějšího krvácení se v těle obvykle vytváří antikoagulanty, které brání srážení krve. U silné menstruace se ale tato látka nestíhá vytvořit a krev se proto začne srážet.
 
Kusy krve provází různě zabervenou menstruaci, ale nejčastěji se s nimi setkáte u tmavě zabervených měsíčků. Jde o starší krev, která se hromadí v děložní stěně a tím spouští silnější menstruaci. 
 
 

Jak poznáte, zda trpíte silnou menstruací?

  • Doba mezi jednotlivými menstruacemi: rozmezí mezi krvácením je kratší než 21 dní
  • Doba krvácení: delší než 7 dní
  • Menstruační ztráta: více ež 80 ml krve
  • Vložky a tampony musíte měnit každé 1 - 2 hodiny

Zbavte se starostí se silnou menstruací. Používejte speciální vložky s výtažky z bylin

Speciální vložky obsahují bylinné extrakty, které pomáhají normalizovat ženský cyklus. Výtažky z kamélie japonské mají protizánětlivé účinky, takže zmírňují podráždění pokožky. Máta peprná se postará o celodenní pocit svěžesti. Vložky dále obsahují hřebíčkový olej a unikátní aniontový čip, což je vrstva se zápornými ionty. Ta harmonizuje menstruační cyklus a zlepšuje krevní oběh. Pokud používáte vložky dlouhodobě, bude vaše menstruace slabší a kratší. Navíc o ní nebudete ani vědět, protože odezní všechny její bolestivé projevy.

Nezapomínejte ani na šetrnou intimní hygienu. Ta je u silné menstruace opravdu důležitá

Jemné intimní gely šetrně čistí pokožku, neutralizují nepříjemný zápach a zároveň hydratují pokožku. Najdete v nich výtažky z aloe vera, šalvěje, heřmánku, tea tree olej. Pravidelné používání těchto přípravků funguje jako skvělá prevence možných zánětů nebo infekcí.