Silná menstruace s krevními sraženinami

Přítomnost krevních sraženin během menses mnoho žen vyděsí. U silné menstruace jde ale o normální jev, kdy se s krví vylučují i části odumřelé sliznice. Nejčastěji se krvavé kusy objevují v průběhu noci, kdy se krev shromažďuje v těle a odchází z těla až ráno. Na pozoru byste měly být až ve chvíli, kdy bude krevních sraženin velké množství nebo budou mít větší rozměry. V takových případech je lepší navštívit lékaře. Jinak se s nimi ale nestresujte. Normálně se s menstruací z těla dostávají krevní sraženiny o velikosti 1 cm. 

Proč se v silné menstruaci objevují krvavé kusy

Obrazek
Krvavé sraženiny jsou kousky sliznice, které se během menstruace odloučí a spolu s krví se dostávají z těla ven. Tímto procesem se sliznice obnovuje. Sražené kusy krve signalizují, že procházíte nejnáročnějším obdobím menstruace. Během silnějšího krvácení se v těle obvykle vytváří antikoagulanty, které brání srážení krve. U silné menstruace se ale tato látka nestíhá vytvořit a krev se proto začne srážet.
 
Kusy krve provází různě zabervenou menstruaci, ale nejčastěji se s nimi setkáte u tmavě zabervených měsíčků. Jde o starší krev, která se hromadí v děložní stěně a tím spouští silnější menstruaci. 
 
 

Jak poznáte, zda trpíte silnou menstruací?

  • Doba mezi jednotlivými menstruacemi: rozmezí mezi krvácením je kratší než 21 dní
  • Doba krvácení: delší než 7 dní
  • Menstruační ztráta: více ež 80 ml krve
  • Vložky a tampony musíte měnit každé 1 - 2 hodiny

Zbavte se starostí se silnou menstruací. Používejte speciální vložky s výtažky z bylin

Speciální vložky obsahují bylinné extrakty, které pomáhají normalizovat ženský cyklus. Výtažky z kamélie japonské mají protizánětlivé účinky, takže zmírňují podráždění pokožky. Máta peprná se postará o celodenní pocit svěžesti. Vložky dále obsahují hřebíčkový olej a unikátní aniontový čip, což je vrstva se zápornými ionty. Ta harmonizuje menstruační cyklus a zlepšuje krevní oběh. Pokud používáte vložky dlouhodobě, bude vaše menstruace slabší a kratší. Navíc o ní nebudete ani vědět, protože odezní všechny její bolestivé projevy.

Nezapomínejte ani na šetrnou intimní hygienu. Ta je u silné menstruace opravdu důležitá

Jemné intimní gely šetrně čistí pokožku, neutralizují nepříjemný zápach a zároveň hydratují pokožku. Najdete v nich výtažky z aloe vera, šalvěje, heřmánku, tea tree olej. Pravidelné používání těchto přípravků funguje jako skvělá prevence možných zánětů nebo infekcí.

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 11 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 finalista Shop roku 2019 Shop roku 2018 Shop roku 2017