Rehabilitační pobyt pro Lauru

Laura se narodila se závažným kombinovaným smyslovým postižením. Prvních 5 měsíců života proto strávila v nemocnici.
Laura - rehabilitační pobyt

Laura trpí vzácným onemocněním Charge syndrom. Provází ho mnohočetné vývojové vady srdce, zraku a sluchu

Za svůj život už absolvovala 2 operace srdce a nosních dírek. Byla také tři měsíce napojena na umělou plicní ventilaci a je velmi náchylná k infekcím. Kvůli nim je velmi často hospitalizována v pražské fakultní nemocnici Motol. 
Nezbytná je i péče dalších specialistů v Praze, Olomouci a dalších vzdálených městech. Závažné smyslové postižení vyžaduje soustavnou celodenní péči.
Laura je vyživovávna enterální pumpou

Holčička nemá vyvinutý polykací reflex. Stravu jí nepřetržitě podává enterální pumpa

Mezi další vývojové vady patří i porucha příjmu potravy. Tím, že nemá vyvinutý polykací reflex, musí být Laura už od narození krmena přes různé sondy. Jelikož špatně prospívá, konzumuje jen vysokokalorickou stravou, kterou jí předepisují lékaři. Časté vdechnutí stravy vedlo v roce 2017 k opakujícím se zápalům plic. Laura s nimi zápasila skoro každý měsíc. Její zdravotní stav byl v tu dobu už život ohrožující. Lékaři jí proto zavedli sondu přímo do tenkého střeva.
Strava už se neaplikuje stříkačkou, ale je podávána nepřetržitě pomocí enterální pumpy. Dávkovač nutriční výživy přesně odměřuje výživu a udržuje její optimální dávkovací rychlost. Od té doby se holčičce výrazně ulevilo.

Její nemoci velmi prospěly pobyty ve slovenském rehabilitačním centru. Laura tu po pár dnech slavila první úspěchy

Rodina dlouho a usilovně hledala rehabilitační centrum, kde by jejich dcera dostala komplexní zdravotní péči, kterou potřebuje. Na základě kladných hodnocení dalších rodičů vyzkoušeli rehabilitační centrum Renona Rehabilitation na Slovensku.
Obrazek
Díky vstřícnosti jedné firmy tu maminka s dcerkou absolvovaly celkem 2 pobyty. Během prvních pár dní, kdy Laura každý den rehabilitovala a podstupovala různé terapie, přišly první pokroky. Ve 21 měsících se přestala bát většiny hraček a začala je brát do rukou. Deset dní po druhém pobytu se poprvé sama posadila.

Terapie se musí opakovat 4x do roka. Jeden pobyt vyjde na 65 000 Kč a pojišťovna ho neproplácí

Takto malé děti potřebují 12denní pobyt 3x až 4x do roka, aby byla léčba úspěšná a došlo ke zdravotnímu zlepšení. Pojišťovna tyto pobyty neproplácí. Každý z nich přitom stojí pouze Lauru 2 058 Euro. V ceně není zahrnuto ubytování a strava pro její doprovod. Celkové náklady se s těmito poplatky vyšplhají až na 65 tisíc korun. 
Laura trpí vzácným Charge syndromem

Čtyřčlenná rodina má jen jeden příjem, proto jsme Lauře další pobyt zaplatili my

Jelikož holčička potřebuje nepřetržitou péči, je s ní maminka doma. Pro rodinu, která má jen jeden příjem, je částka za rehabilitační pobyt zcela nereálná. Jsme rádi, že na ten další se nám spolu s vámi podařilo vybrat krásných 65 000 Kč. Laura i její rodina se tak můžou těšit na další pokroky.

Do projektu aktivně zapojujeme i další rodiny z tianDe. Přečtěte si příběhy jejich dětí

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe

Královská pošta

Nenechte si ujít žádnou novinku, soutěž ani slevu.
Přihlaste se k odběru královské pošty.

Kliknutím na Odebírat novinky souhlasíte se zpracováním osobních údajů