Přivítejte nový rok novou vůní. Jak ji vybrat?

Nový rok, nová vůně
Stojíme na začátku nového roku a všichni o poznání víc sníme. O nových příležitostech, vztazích, zážitcích nebo chutích. Naši náladu a psychickou rovnováhu kromě spánku, vyvážené stravy a pravidelné duševní hygieny posilují i vůně. Zpříjemní každý den, ať už máme jakoukoliv náladu. V práci, doma i ve volném čase nás věrně provází a posiluje celkový pocit pohody. 

Na začátek trocha nezbytné teorie. Co je hlava, srdce a základ parfému?

Pojďme si v těchto 3 termínech udělat jednou provždy jasno. Parfém se většinou skládá ze tří základních složek. Každá z nich popisuje vonné látky, které se postupně uvolňují. Jednotlivé části tak určují, co v parfému ucítíte jako první a co až po pár hodinách. 
Obrazek

Hlava 

Tyto vonné látky ucítíte hned po nanesení parfému. Svrchní vrstva vás buď uhrane, nebo odpudí. Hlava parfému utváří první dojem, který z parfému máte. Používají se tu hodně intenzivní látky, které ale během 15 minut ustoupí. 

Srdce 

Po hlavě nastupuje na scénu srdce parfému. Jde o střední tóny, které se objeví zhruba po 15 minutách od nanesení. Uvolňují se postupně s další vrstvou - nízkými tóny základu. Srdce tvoří hlavní charakter parfému. Voní zhruba 2 - 4 hodiny. 

Základ 

Zaznamenáte ho už půl hodiny po nanesení. Ze všech tří složek voní nejdéle a dodává parfému hloubku. Právě základní vonné látky určují, jak dlouho parfém na kůži vydrží. Nejčastěji se tu používá vanilka, pižmo nebo santalové dřevo.
Tip
Hlavu, srdce a základ si představte jako člověka, kterého jste právě poznali. Nejdříve prozkoumáte jeho hlavu a obličej, následně se snažíte odhadnout jeho srdce. Ty utváří první dojem, který z člověka máte. Až následně poznáváte jeho pravou podstatu - základ. Stejné je to s parfémem.

4 tipy, jak vybrat ten správný parfém

Kritéria pro výběr pánského i dámského parfému jsou stejné. V první řadě platí, že stejný parfém voní na každém jinak. Pokud se vám líbí parfém kamarádky, nemusí nutně stejně hezky vonět na vás. A obráceně. Jeho výslednou vůni ovlivňuje pokožka, výživa i životní návyky. Jak tedy vybrat ten správný? Nejdříve si zodpovězte následující otázky:

Jaké vůně máte rádi?

Vzpomeňte si, jaké květiny, ovoce nebo byliny vám voní. Tak, že si je kupujete jako přísady ve svíčkách nebo v kosmetice. Jsou to hrušky, levandule nebo cedr? Zkuste odhalit, zda tíhnete spíše ke svěžím nebo kořeněným vůním.

Jak často parfém použijete?

Hledáte parfém na každý den nebo jen na slavnostní příležitosti? Pokud na každý den, zkuste vybrat neutrálnější tóny, aby se vám nezprotivil. Jestli jen na speciální události, nebojte se výraznějších vůní. 

Kolik je vám let? 

Při výběru parfému zohledněte i svůj věk. Příliš se jím ale neomezujte. Snažte se jen vyhnout extrémům - na mladých dívkách povětšinou nevyzní těžké orientální vůně, na starších ženách zase jednoduché sladké vůně. 

Na léto nebo na zimu?

Nezapomeňte přihlédnout také k ročnímu období. Pokud potřebujete univerzální parfém, vsaďte na lehčí tóny. Na zimu si udělejte radost těžším parfémem a léto oslavujte lehčími citrusovými vůněmi.

Teď znáte vše podstatné. Máme pro vás 2 voňavé tipy

Mluvíme sice o parfémech, ale většina z nás běžně používá parfemované vody, které jsou populární a dostupnou alternativu klasických parfémů. Jejich vůně jsou lehké, ale dostatečně silné. Podíl jejich vonných složek činí 10 - 20 %. Vůně vám vydrží až 6 hodin. 
Jak vybrat dámský parfém

Žensky snová a lehká vůně citrusů

Parfemovaná voda Absolut lady v sobě snoubí výbušné a zároveň něžné aroma. Je lehce kořeněná a tím krásně vykresluje vůni citrusů. Protože zbytečně nevyčnívá, zamilují si ji ženy všech věkových kategorií. 
Pánské vůně - Království TianDe

Svěží a elegantní pánský parfém Pleasure Planet

Ocení ho muži, kteří mají rádi adrenalin a ničeho se jen tak nezaleknou. Příslib každodenního dobrodružství přináší svěží grep, sladká mandarinka a ostřejší bergamot. Trochu temperamentu jim propůjčují dřeviny a mechovitost vetiveru.
Grep
Hlava: šťavnatý grep, sladší mandarinka, ostrý bergamot
Růžový pepř
Srdce: smyslný růžový pepř, pryskyřice galbanum, hedion
Vetiver
Základ: dřeviny a mechovitost vetiveru
Teď už víte, podle čeho správnou vůni vybírat. Začněte každý den tím, že se ponoříte to konejšivého obláčku oblíbené vůně. Během dne vás pak bude doprovázet dlouhé hodiny. 

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe