Paraziti v těle: Jak se bránit neviditelným vetřelcům

Dnešní téma je natolik důležité, že by se jím měl zabývat každý z nás: paraziti v těle a důležitost preventivního detoxu pro udržení zdravého životního stylu. Ano, správně jste slyšeli, naše tělo může být hostitelem pro nepříjemné parazity, které mohou narušit naše zdraví. Ale nebojte se, přinášíme vám informace a tipy, jak se jim bránit!

Paraziti – neviditelní vetřelci v těle

Parazité jsou organismy, které se živí jiným organismem. Mají různé tvary, velikost a známe jich celou řadu. Různí paraziti mohou způsobovat celou řadu problémů. Někteří způsobují únavu, další neustálý hlad nebo přibírání na váze, další mohou za potíže s klouby, špatné zažívání, nafouklé břicho či anémií. Jiní paraziti mohou působit na pokožce a způsobovat červenání kůže, svědění, ekzém či kopřivku. U některých se dokonce uvádí, že způsobují cysty, slepotu a mohou vést až ke smrti.
 
Mohou se dostat do těla skrze kontaminovanou vodu, potraviny, zvířata nebo dokonce i vzduch.
Tip
Těmto nepříjemným vetřelcům je těžké zcela předejít, proto je důležité věnovat pozornost prevenci.

Mezi nejčastěji se vyskytující parazity patří:

roztoč 2
 • škrkavky
 • tasemnice
 • hlístice
 • bičíkovci
 • měchovci
 • štěnice
 • vši

Proč je prevence důležitá?

man-1846050_1920

Prevence parazitů v těle má několik klíčových důvodů:

Zdraví trávicího systému: Paraziti mohou způsobit různé problémy v trávicím traktu, jako jsou průjmy, zácpy, nadýmání a další nepříjemné potíže.
 
Snížení rizika nákazy: Některé druhy parazitů mohou způsobit vážné nemoci, jako je například malárie nebo toxoplazmóza. Preventivní detox může snížit riziko nákazy.
 
Zlepšení imunitního systému: Paraziti mohou oslabit imunitní systém, což zanechává tělo zranitelným vůči jiným infekcím. Prevence parazitů pomáhá udržet imunitní systém silný.
 
Zvýšení energie: Infekce parazity může vést k únavě a slabosti. Odstranění parazitů z těla může přinést zvýšení energie a celkové pohody.
Každý se může snadno nakazit. Paraziti se do našeho těla mohou dostat různými způsoby.
Ať už se pohybujeme po ČR nebo vyjedeme do zahraničí, jsme stále ohroženi.

Zde je několik hlavních způsobů, jak se paraziti mohou dostat do našeho těla:

Ochlazující potraviny TČM

1. Konzumace kontaminované potravy a vody

Nejčastější způsob, kterým se do těla dostanou paraziti je přes kontaminované potraviny či kontaminovanou vodu. Skrze některé potraviny, jako je syrové, nedovařené maso nebo ryby, se do našeho těla mohou dostat červi či jiní paraziti velmi snadno. Další cesta je šíření přes mouchy a hmyz, který často usedá na kontaminované prvky a následně na potravinu, kterou my sníme.
Detail na ruce a prsty

2. Nedostatečná hygiena

Nedostatečná osobní hygiena, zejména nedostatečné mytí rukou po použití toalety nebo před jídlem, může vést k přenosu parazitů z kontaminovaných povrchů na naše tělo.
kravy

3. Kontakt s infikovanými zvířaty

Domácí mazlíčci, farmářská zvířata nebo divoká zvířata mohou být nositeli parazitů. Dotyk s infikovanými zvířaty nebo konzumace nedovařeného masa může přenést parazity na lidské tělo.
Žena, rýma, kapesník

4. Vzdušná cesta

Některé mikroorganismy, jako jsou viry, mohou být přenášeny vzduchem. Například mikroorganismy způsobující respirační infekce se mohou dostat do těla prostřednictvím kýchání, kašlání a vdechování infikovaných kapek.
polibek 2

5. Pohlavní styk

Někteří paraziti mohou být přenášeny i pohlavním stykem, zejména v případě nedostatečné ochrany.
Krev XUE

6. Přenos přes krev

Někteří paraziti mohou být přenášeny prostřednictvím krevního oběhu. V tomto případě se mnohdy jedná o přenos přes hmyzí bodnutí. 
Je důležité si uvědomit, že riziko nákazy parazity se může lišit v závislosti na regionu, životním stylu a dalších faktorech. Pravidelná osobní hygiena, správné zpracování potravin a ostražitost v kontaktu se zvířaty mohou významně snížit riziko nákazy parazity.

Příznaky přítomnosti parazitů v těle

střeva břicho
Paraziti nám v těle způsobují různé problémy, zřídkakdy se však jejich přítomnost odhalí. Často v nás cizopasí a jsou odhaleni v momentě, kdy už se vážněji ozývá naše pochroumané zdraví. Paraziti se často usazují třeba na stěnách střev, kde dochází ke vzniku zánětů.
 
Příznaky, které nám signalizují přítomnost nežádaných škůdců jsou často způsobeny vlivem toxinů, látek, které paraziti vylučují do našeho organismu a uvolňují se do našeho krevního oběhu.
 

Mezi nejčastější příznaky parazitů v těle patří:

 • problémy s trávicím traktem: průjem, zácpa, plynatost, nevolnost, nadýmání, křeče, špatné trávení
 • bolesti pohybového aparátu: kostí, svalů a kloubů
 • přerušovaný spánek, špatné usínání
 • projevy na kůži, podráždění, kopřivka, ekzém, svědění, růžovka
 • pocit vyčerpání, únava, deprese, úbytek energie
 • chudokrevnost z nedostatku železa
 • pocit hladu i po jídle

Preventivní detox – cesta k zdraví

Prevence parazitů může být docílena několika způsoby. Jedním je preventivní detoxikace. Detox těla má za cíl odstranit nahromaděné toxiny, patogeny a parazity, které by mohly narušovat naše zdraví.

Zvažte tyto kroky

Zdravá strava, zdravý životní styl

Zdravá strava

Konzumace potravin bohatých na vlákninu, čerstvé ovoce, zeleninu a bylinky, to vše může podpořit zdravý trávicí systém a odrazit potenciální parazity.
Pitný režim

Hydratace

Dostatečný příjem vody je důležitý pro udržení správné funkce trávicího systému a eliminaci toxinů.
Podzimní detox, bylinné čaje

Bylinné doplňky

Některé byliny, jako je česnek, oregano a čajovník, mají přirozené antiparazitární vlastnosti. Doporučuje se konzumovat tyto byliny formou čajů nebo doplňků stravy.
tablety 2

Probiotika

Doplňky stravy obsahující probiotické kultury mohou podpořit zdravou střevní mikroflóru a potlačit růst nepříznivých mikroorganismů.
Intimní hygiena a klasické mýdlo

Důkladná hygiena

Mytí rukou před jídlem a po návratu z veřejných míst může snížit riziko nákazy.
Detox, fresh, nápoje, TianDe

Řízená detoxikační kůra

Správný výběr doplňků stravy, detoxikačních čajů a dostatečný pitný režim přispívá k očištění těla od nežádoucích škodlivin v našem těle, i jako prevence před škůdci.

Detox Království tianDe

1. První měsíc

Funkční komplex s vlašským ořechem a sladidlem

Tento funkční komplex se užívá první dva měsíce
Dávkování: 1 tableta 3x denně, 30 min před jídlem a k tomu pít hodně vody. Pitný režim: 30 ml na 1 kg živé váhy. Vlašský ořech je účinným antioxidantem.

Bylinná směs černého čaje a rezavce šikmého (čaga).

Čaga je velmi odolná houba, která roste na břízách v chladném podnebí na Sibiři, kde se používá již po staletí k podpoře celkového zdraví a vitality. Čaga je známá jako „houba nesmrtelnosti“.
Dávkování: 1-2x denně, lze užívat dlouhodobě, nejméně však 30 dní

2. Druhý měsíc

Doplněk stravy Ostropestřec s riboflavinem

Pro vylučování toxinů z těla. Kůra aktivuje čisticí vlastností jater. Ostropestřec podporuje činnost jater a normální trávení. Riboflavin přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
Dávkování: 1x ráno, 1x večer

Funkční komplex s vlašským ořechem a sladidlem

Dávkování: 1 tableta 3x denně, 30 min před jídlem a k tomu pít hodně vody.
Pitný režim: 30 ml na 1 kg živé váhy
Doplněk stravy po detox organismu. Vlašský ořech je účinným antioxidantem

3. Třetí měsíc

Doplněk stravy Glutathione

Jedná se o doplněk stravy pro podporu imunity a ochranu před škodlivými vlivy okolního prostředí. Pomáhá čistit tělo od toxinů.
Dávkování: 1 kapsli s jídlem. Doporučená doba užívání je 30 dní.
Pro zvýšení účinky detoxikační kůry doporučujeme během 2-3 měsíce užívat

Pektinové kysely

Váží na sebe ve střevech toxiny, podporují jejich vylučování a chrání trávicí trakt. Obsahují vysoký podíl vlákniny, která pomáhá čistit trávicí trakt.
Dávkování: 1-2x denně, lze užívat dlouhodobě

4. Čtvrtý měsíc

Po skončení kůry doporučujeme posílit imunitní systém, doplnit minerály a stopové prvky pomocí doplňku stravy Čaga a mumio. Tento doplněk stravy je silným antioxidantem, který podporuje regenerační procesy, podporuje imunitu a normální činnost buněk a zmírňuje zánětlivé procesy.
Dávkování: 1x denně s jídlem po dobu 30 dní
 
Pamatujte, že váš zdravotní stav a užívání doplňků stravy byste měli konzultovat se svým lékařem. Doplňky stravy nenahrazují pestou stravu.
 
Prevence parazitů v těle a pravidelný preventivní detox mohou hrát klíčovou roli ve vašem zdravém životním stylu. Bystrým výběrem potravin, správnou hygienou a podporou imunitního systému můžete minimalizovat riziko nákazy parazity.
Adelina
Vždy pamatujte, že péče o vlastní zdraví je investicí do dlouhodobé pohody a kvality života.
 
S přáním pevného zdraví
 
Mgr. Adelina Hessová
Produktový specialista
Království tianDe

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe