Osobní asistentka pro dospívajícího Marka

Marek se narodil v roce 2003 jako naprosto zdravé miminko. V prvních měsících vše vypadalo naprosto v pořádku. Postupně ale začal být pomalejší než jeho vrstevníci. V jednom roce ještě sám neseděl a chodit začal až v 16. měsíci.
Marek potřebuje ve škole osobní asistentku

Ve 2,5 letech Markovi diagnostikovali mentální retardaci, epilepsii a autistické rysy

Těžké epileptické záchvaty zpomalovaly Markův vývoj. Do školky nastupoval do speciální třídy. Když v 7 letech začala školní docházka, provázela ji spousta nervů a depresí. Markův mentální stav se zastavil, proto musela rodina kombinovat školu s dvoudenním stacionářem. Náklady na stacionář si rodina musela hradit sama.

Před pubertou se Markova epilepsie zhoršila. Záchranka k němu vyjížděla i 2x týdně

Ve 13 letech začaly Markovi bláznit hormony a epilepsie se mu výrazně zhoršila. Záchvaty trvaly i 50 minut v kuse a musela k nim přijíždět záchranka, často i několikrát týdně. Po takových záchvatech vždy následoval pobyt v nemocnici. Jeho maminka Martina k tomuto období říká:
Dívat se na své dítě, které má křeče a záškuby skoro hodinu v kuse, bylo šílené. Naštěstí nám pomohli v Krči, kde nasadili správné léky. Záchvaty sice ještě probíhají, ale vždy doma. Už nemusíme volat záchranku.

V pubertě se k jeho problémům přidala agrese. Martina navíc zůstala na obě děti sama

V pubertě začal Marek ostatní hodně kousat, štípat, tahat za vlasy a hlavně odmítal spát. Domácí situace se podepsala i na vztahu Markových rodičů. Paní Martina zůstala na péči o Marka a jeho sestru sama. Po přestěhování se Markova agrese zhoršila tak, že přešla až do psychózy.
Obrazek
Byla jsem samá modřina a před zhroucením. Nikdy jsem si nemyslela, že se jednou budu bát vlastního dítěte. Nakonec jsem musela zavolat záchranku a Marka odvezli do Bohnic. Byl 3 dny přikurtovaný na posteli, než nasadili dostatek zklidňujících léků. Přesně po týdnu ho vrátili domů.

Po návratu z Bohnic hledala Martina pro Marka ústav. Všechny její žádosti byly zamítnuty

Po této zkušenosti se Martina rozhodla umístit Marka do ústavu. Všechny žádosti byly zatím zamítnuty pro Markovo těžké postižení, sklony k agresi a nutnosti 24 hodinové péče. Naštěstí se do měsíce povedl sehnat alespoň 5denní odlehčovací pobyt pro Martinu, kdy měla čas načerpat novou sílu. Nebylo to ale nic levného. Naštěstí otec na Marka peněžně přispívá, takže se to dalo ještě zvládnout.
Marek trpí mentální retardací, epilepsií a má autistické rysy

Škola si pro Marka vyžádala osobního asistenta. Rodiče ho musí platit ze svého

I když má Marek asistenta pedagoga, škola si na začátku roku vyžádala ještě osobního asistenta. Ačkoliv má mít každé dítě právo na bezplatnou školní docházku, musela ho rodina hradit sama. Osobní asistence vychází na 100 - 130 Kč za hodinu. Další položka do našponovaného rodinného rozpočtu už byla neúnosná.

Kamarádka Martiny nás požádala o pomoc. Společně jsme Markovi zaplatili osobního asistenta na celý rok

Nadace Život dětem schválila pomoc pro syna Martiny a postupně uvolní 48 000 Kč, které zajistí Markovi osobního asistenta na celý rok.

Do projektu aktivně zapojujeme i další rodiny z tianDe. Přečtěte si příběhy jejich dětí

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe

Královská pošta

Nenechte si ujít žádnou novinku, soutěž ani slevu.
Přihlaste se k odběru královské pošty.

Kliknutím na Odebírat novinky souhlasíte se zpracováním osobních údajů