Opalovací krém na hory

cold-couple-daylight-1687246
Hory a zimní radovánky neznamenají jen bezstarostné chvíle pohody, ale i skryté nebezpečí v podobě zákeřných slunečních paprsků. Zatímco v letních měsících je ochrana pokožky před prudkým zářením pro mnohé z nás samozřejmostí, v zimní sezóně na ni většinou zapomínáme. Ochranu před škodlivým UV zářením bychom neměli podceňovat zejména, pokud se chystáme na hory. Podívejte se, co vám kromě naražených kostrčí a omrzlých tváří v období zimních radovánek reálně hrozí. Prevence a ochrana proti škodlivému UV záření vám napoví.

Sníh jako UV zrcadlo. Pokožka dostává na horách zabrat, tak ji braňte

Milujete zimní sporty a turistiku? Pak zbystřete. Škodlivé ultrafialové záření není jen záležitostí letních měsíců, ale vyskytuje se i ve vyšších nadmořských výškách v období zimní sezóny. Jeho koncentrace je na horách až o desítky procent větší než v níže položených částech. Škodlivé UV záření navíc na pokožku nepůsobí přímo ze slunce, ale odráží se i od bílého sněhu. Největší riziko pak podstupujete, pokud svoji pleť necháte v těch nejvyšších nadmořských výškách bez ochrany. Což se týká i vrcholků českých nejvyšších hor.
Opalovací krém na hory
Stejně tak jako na pláži nebo u rybníka, nejrizikovější dobou je pravé poledne. I na horách však platí, že nadměrné sluneční paprsky snášejí lidé různě. Záleží na typu vaší pleti. Nespoléhejte však na to, že pokud se vaše pokožka v létě dobře opaluje, že ji necháte v zimě bez ochrany. Kvalitní opalovací krém s vysokým SPF faktorem ochrání povrch kůže před dvěma typy UV záření, proto je povinnou výbavou na hory.

Zákeřné paprsky útočí ve dvojici. Před čím se vlastně potřebujete chránit?

UV záření nestojí jen za bronzově opálenou pokožkou, ale i výskytem těch nejzávažnějších kožních chorob. Kromě pokožky ohrožuje i zdraví vašeho zraku. Zpravidla se jedná o dva typy UV záření:
 
  • UVA záření, které na vaši pokožku působí, je nevíce. Tvoří až 99 % celého spekra UV záření.
  • UVB záření je větším strašákem, protože negativně působí na živé organismy. Rozkládá například pro život důležité bílkoviny a poškozuje buňky.

Kvalitní opalovací krém na hory vás ochrání i na sjezdovce

Skutečně účinný opalovací krém nebo mléko musí mít dvě klíčové vlastnosti. Musí mít vysokou hodnotu SPF (kapacity přípravku blokovat škodlivé záření) a musí chránit proti oběma typům UV záření. V případě UVB záření chrání přípravek proti spálení kůže a poškození buněk, v případě UVA záření vystavuje bariéru stárnutí kůže. Nezapomeňte, že kromě pokožky je potřeba na horách chránit i zrak. Opalovací mléko tianDe SPF 30 spolehlivě ochrání vaši pokožku před škodlivým zářením na několik hodin. Jemné mléko je navíc voděodolné. Tuto vlastnost oceníte nejen při skotačení ve vodě, ale i na svazích sjezdovek nebo na horských túrách.

tianDe, to je kosmetika a drogerie pro celou domácnost

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe

Královská pošta

Nenechte si ujít žádnou novinku, soutěž ani slevu.
Přihlaste se k odběru královské pošty.

Kliknutím na Odebírat novinky souhlasíte se zpracováním osobních údajů