Omlaďte svou pleť kyselinou hyaluronovou. Používejte ji každý den

Aplikace krému a podkladového séra
Všichni nenápadně hledáme recept, jak zůstat co nejdéle mladí. Chce to pozitivně myslet, být otevřený novým výzvám, obklopovat se mladými lidmi a pleti dopřávat kyselinu hyaluronovou. Právě tahle látka patří mezi nejoblíbenější kosmetické přísady. Dokáže pleť dokonale hydratovat a vypnout. Do dvaceti let má pokožka schopnost samohydratace. Ta se ale po 25. roce začíná vytrácet. Elastenová a kolagenová vlákna už nezadržují tolik vody a postupně ztrácí svou pružnost. 

Proč je kyselina hyaluronová v kosmetice vychvalovaná? Udržuje pleť dlouhodobě hydratovanou

Kyselina hyaluronová je polysacharid, který se nachází v organismech. Tato látka je přirozenou součástí mezibuněčné hmoty v těle lidí i zvířat. Největší množství se nachází třeba v oční bulvě, kloubním mazu nebo kožní tkáni. U zvířat ji najdete ve vnitřnostech skotu, prasat, či jehňat, v kohoutích hřebíncích nebo hovězím sklivci.
 
Kyselina hyaluronová je v kosmetice oblíbená proto, že na sebe váže vodu. Dokáže pojmout tisícinásobek vody své hmotnosti. Zároveň chrání buňky před viry a bakteriemi. Díky tomu pleť zůstává vyhlazená, zásobená tekutinami a chráněná před působením volných radikálů. S přibývajícím věkem množství kyseliny hyaluronové v těle klesá, objem vody v kůži se zmenšuje a pleť ztrácí elasticitu i mladistvý vzhled. 
Do hloubky hydratuje a zabraňuje vypařování vlhkosti z pokožky
Vyhlazuje vrásky, zabraňuje jejich vzniku a zpevňuje kontury obličeje
Vytváří na pokožce ochranný film a posiluje funkci kožní bariéry
Brání buňky před viry a bakteriemi, usnadňuje boj s volnými radikály

Kyselina hyaluronová vs hyaluronát sodný: jaký je mezi nimi rozdíl? 

Pro některé z vás máme možná malé překvapení. Nic jako kyselinu hyaluronovou na kosmetickém trhu nenajdete. Je to jen marketingové synonymum pro hyaluronát sodný, což je sůl vznikající derivací kyseliny hyaluronové. Neexistuje žádný rozdíl mezi jejich fyzikálními, chemickými nebo biologickými vlastnostmi. V přírodě se tento polysacharid vyskytuje pouze ve formě soli, ze které se následně v laboratořích vyrábí kyselina hyaluronová. Ta je pro kosmetické účely nevhodná. Dochází u ní k rychlé degeneraci a její roztok je velmi kyselý. V kosmetických přípravcích se proto vždy používá hyaluronát sodný. Jen pod jiným jménem, na které jsou zákazníci zvyklí.
Kyselina hyaluronová - hloubková hydratace

Používejte tuto látku každý den. Vyhladí vaše vrásky a vrátí pleti mladistvý jas

Na stárnutí pleti má vliv nejen věk, ale i UV záření nebo změny teplot. Spolu s dalšími faktory snižují pružnost kožní škáry (dermis). Ta je tvořena sítí kolagenových a elastických vláken, která jsou zodpovědná za sílu a pružnost pleti. Gelovitá hmota s obsahem kyseliny hyaluronové postupně ztrácí schopnost vázat vodu a udržovat objem kůže. Tím dochází k jejímu uvolňování, tvorbě záhybů a vrásek.  
Kyselina hyaluronová do hloubky hydratuje vaši pleť
Dehydrovaná pokožka je velmi náchylná k projevům stárnutí. Pnutí nebo šupinky suché kůže vypovídají o tom, že voda v úrovni dermis dosáhla kritické úrovně. Nezbývá, než jí dodat životodárnou vlhkost. Kyselina hyaluronová je v tomto případě nejlepším pomocníkem. Dostává vláhu nejen hluboko do pokožky, ale také ji tam dokáže udržet. Používat ji mohou muži i ženy všech věkových kategorií. 

Ráno i večer čistěte pleť tonikem s kyselinou hyaluronovou

Základem správné péče je čištění pleti. Každý den se na ní usazuje prach, pot, bakterie, odumřelé kožní buňky nebo make-up. Už v prvním kroku můžete pomocí kyseliny hyaluronové pokožku do hloubky hydratovat.

Několikrát týdně pleť vyživte pleťovou maskou s kyselinou hyaluronovou

Hydrataci posílíte i hydratačními maskami, které kromě kyseliny hyaluronové obsahují i další biologicky aktivní látky. Proč je pravidelné používání masek důležité, se dočtete tady.

Pod pleťové krémy používejte séra s kyselinou hyaluronovou

Účinky pleťových krémů můžete znásobit používáním omlazujících pleťových sér. Pomůžou vám vyhladit vrásky, zajistí hloubkovou hydrataci a rozjasní pleť. Obsahují 10x více biologicky aktivních látek než samotné krémy.

Péči o pleť zakončete pleťovým krémem s kyselinou hyaluronovou 

V posledním kroku přichází na řadu krém, který pleť doslova zaplaví. Kyselina hyaluronová pokožku vyživí, dodá jí potřebnou vláhu a tím vám pomůže v boji s vráskami.

Nezapomínejte ani na pokožku celého těla

Když už věnujete tolik péče svému obličeji, krku a dekoltu, byla by škoda zanedbávat zbytek těla. S kyselinou hyaluronovou můžete udržovat i jeho mládí.

Pokud chcete účinky přípravků ještě posílit, používejte pravidelně mezoroller

S jeho pomocí dostanete kyselinu hyaluronovou hlouběji do pleti. O mezoterapii se dozvíte více informací tady.

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe