Odkud přichází váš balíček z TianDe? Podívejte se s námi do Geisu

Naše zboží naskladňují, rovnají do regálů, sbírají a balí pečlivé ruce pracovníků v jedné z největších logistických firem v Česku. V říjnu jsme se do Geisu vydali na malou exkurzi, abyste se i vy mohli podívat, jak neviditelné procesy e-shopu vypadají v reálném světě.

Virtuální cesty nákupů se v Geisu zhmotní přímo před vámi. Jejich systém hlídá polepy zboží i jeho expiraci

V poledne jsme se vydali do skladů, kde zboží čeká na svou cestu za vámi. Když jsme vstoupili do haly, uvítaly nás vysoké regály seřazené v několika uličkách. Právě sem přichází na paletách krabice s veškerým zbožím.
Obrazek
Pracovníci skladu je musí otevřít, zkontrolovat trvanlivost produktů, české polepy a zadat do systému datum expirace. Ten potom automaticky hlídá, aby z Geisu neodešlo žádné prošlé zboží. S ohledem na expiraci se řeší i konkrétní umístění produktů v regálech. Pokud někde chybí české polepy, pracovníci je musí doplnit. Všechny tyhle procesy jsou pro náš e-shop zcela zásadní, protože mají přímý vliv na kvalitu našich služeb.
Sklad Geisu

Za jediný den Geis odbaví až
1 000 vašich objednávek. Na vlastní oči vidíte, jakou cestu musí zboží urazit, než dojede k vám domů

Před “tianďáckou” uličkou sledujeme velkou tabuli s počtem objednávek, které je dnes potřeba vyřídit. Průvodkyně nám popisuje, jak se objednávky přenáší ze systému do skladu a následně do tabletů jednotlivých pickerů (lidí, kteří sbírají a kompletují produkty z jednotlivých objednávek).

Každý picker vybavuje 12 objednávek najednou. Informace o zboží má pořád u sebe

Prohlížíme si vozík pickera s 12 šedými boxíky. Každá objednávka má svou vlastní přihrádku. Picker si jednotlivé objednávky naskenuje a na tabletu hned vidí k jakému místu má jít, co a kolikrát vzít a do jakého boxíku vše dát. Pro náš e-shopu tu pracuje asi 10 lidí, takže se najednou připravuje až 120 objednávek. Jedním z pickerů je i paní Daniela:
Pickování objednávek - exkurze pro TianDe Měčín v Geisu
„Pracujeme tu pouze na ranní směnu a já pickuji jen pro TianDe. Celý systém zpracování objednávek je velmi přehledný a snadný. I když se to ze začátku zdá možná složité. Líbí se mi, že díky jasně daným procesům můžete pracovat v klidu a nemusíte se bát chyb. Na ty vás totiž tahle čtečka hned upozorní.”  

Od pickování se přesouváme k balícím stolům. Pracovníci tu ve dvou připravují vaše balíčky na cestu

Monitor nad balícím pultem ukazuje seznam položek, které do konkrétní objednávky patří. Pracovník postupně načte jejich čárové kódy a ony z obrazovky postupně zmizí. Tím si zkontroluje, že je objednávka kompletní. Součástí tohoto seznamu jsou i dárky, které mají ve skladu speciální místo a jsou označené samolepkou. Všechny položky posune po pultu svému kolegovi. Ten už má připravený správný typ krabice. Probalí ji igelitem a vloží do ní nachystané produkty.
Obrazek
Šampony, kondicionéry a další “rizikové” produkty ještě obalí igelitem. Poloprázdné balíky vystele, aby nedošlo k mechanickému poškození produktů během přepravy. Pak už se na balíček jen nalepí etiketa, páska s logem TianDe a po páse se posílá dál.

Obsah vašich balíčků i proces balení se zaznamenává na kamery. Všechno se dá dohledat

Celý sklad je monitorován kamerami. To se týká i balícího pultu, kde se nahrává balení každé objednávky. Zpětně se dá dohledat, co přesně bylo do vašeho balíčku zabaleno a následně odesláno. Pokud by z Geisu odešel balík s chybějícím produktem, ze záznamů se to dá zjistit i s odstupem. Tyto případy jsou ale velmi vzácné.
Balení objednávek, exkurze TianDe v Geisu

Dejte si pozor na poničené krabice, když je přebíráte od dopravce

Riziko nekompletního zboží hrozí zejména v případě, když vám domů přijde poničená krabice. Pokud vidíte, že je pomuchlaná, pootevřená nebo jinak mechanicky poničená, nikdy ji od dopravce nepřebírejte. Někdo se do ní mohl zkoušet dostat a v takovém případě nemůžeme zaručit, že vám došlo, co mělo. Nemáme to ani jak zpětně dohledat. Balík odmítněte a obratem nás kontaktujte. Pomůžeme vám situaci vyřešit.
Exkurze e-shopu TianDe v Geisu

5 důvodů, proč jsme si vybrali právě společnost Geis

  • Rychlé a spolehlivé vyřízení objednávek (sbírání produktů, balení)
  • Velký důraz na čistotu (každý den se tu uklízí, aby byly balíky i produkty čisté)
  • Moderní technologie a vybavení skladů
  • Efektivní procesy pickování a balení, které urychlují zpracování objednávek
  • Máme více času na péči o zákazníky a další rozvoj e-shopu