antiseptický hřebíček
Obnažené zubní krčky nenechte jen tak. Léčba pomáhá
Péče o zuby neznamená pouze předcházení zubnímu kazu, ale i starost o zdraví vašich dásní. Jejich zdraví totiž zásadně ovlivňuje i celkový stav vašeho chrupu. Kromě zubního kazu nebo kamene patří mezi velmi časté obtíže také obnažené zubní krčky. Tento problém trápí zpravidla dospělé a začíná se ve větší míře objevovat kolem 40 let věku. Existuje více faktorů, které ústup dásní a obnažení zubních krčků (místa mezi zubem chráněným sklovinou a jeho kořenem) ovlivňují. Nejdůležitější zásada je: pečlivou prevencí přecházet vzniku obnažených krčků. Podívejte se, co za obtížemi stoji a jak proti nim účinně bojovat.

Začíná to bolestí při jídle, končí závažnými problémy
To, že s vašimi zuby a dásněmi není něco v pořádku, se projeví zejména:
- zvýšenou bolestivostí na studená nebo teplá jídla
- přecitlivělostí vůči kyselým nápojům
Za postupné odhalování zubních krčků může například používání tvrdého kartáčku, kterým nepříjemně dráždíte dásně. Nesprávná technika při čištění zubů. Nebo obecně špatná a nedbalá ústní hygiena. Důležitou úlohu hrají i predispozice k těmto obtížím, jinými slovy uzpůsobení uložení zubu v dásni. Pocítíte-li první příznaky "alergie" na jídlo nebo nápoje, obraťte se nejprve na svého zubaře.
Zuby a dásně křičí o pomoc i při zánětu paradontu
Odhalené zubní krčky jsou též symptomy skryté hrozby ve formě zánětu závěsného apartu zubů - paradentózy. Na počátku tohoto chronického zánětu stojí zubní plak, který je oblíbeným rejdištěm mikroorganismů - bakterií. Ty se postupně prostřednictvím vznikajícíh skulinek dostávají mezi zub a dáseň a páchají další škodu. Neléčená paradentóza pak zpravidla vede k nezvratné ztrátě zubu. I proto o svůj chrup pečujte opravdu pozorně.
Léčba obnažených zubních krčků znamená návštěvu lékaře, ale ovlivnit ji můžete i vy
Pokud se u vás projeví obnažené zubní krčky, nezoufejte. Změňte přístup k čištění zubů a poraďte se se svým lékařem. Léčba obtíží probíhá:
- přirozeně
- nácvikem správné techniky čištění zubů
- výměnou starého kartáčku za kartáček s měkkými štětinkami
- používáním účinné zubní pasty na citlivé zuby
- změnou jídelníčku (vyhýbání se sladkým a tučným jídlům)
- chirurgicky
- odborným umístěním speciální výplně
- plastikou ustupující dásně


stahující a posilující ženšen

antioxidační zelený čaj

osvěžující lékořice

chladivá máta peprná

zklidňující heřmánek

posilující olej z hroznových jader
Dokonalý tvar kartáčku vás zbaví zubního plaku
Bez kartáčku se v péči o zuby a dásně rozhodně neobejdete. Vybírejte vždy takový zubní kartáček, který šetrně čistí a pronikne i do těžko dostupných míst mezi zuby. Měl by mít co nejjemnější štětinky a ideálně i polohovatelnou hlavu. K prevenci a léčby paradentózy, která mimo jiné stojí za odhalenými zubními krčky, v něm najdete spolehlivého spojence.
Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece
99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
