Menstruační kalíšek nebo je libo tampon?

Slyšely jste o menstruačních kalíšcích? Tampony předpokládám všechny znáte. Velká móda dnešní doby: buď si zařídat, abychom nemenstruovaly vůbec, nebo pak používat výše uvedené. Bohužel obojí je špatně.
Příroda to zařídila tak, aby odpadní krev v době menstruace odcházela pryč z těla, ale my chceme poručit dešti i větru a používáme vše k tomu, aby ta odpadní krev zůstala v těle a asi si ani neumíme představit, co všechno pak napáchá. A nedělejme si iluze, že díky kalíšku či tamponu z těla odchází. Ne, odchází pouze zlomek, zbytek hnije uvnitř těla. :-(
Menstruační kalíšek nebo tampon
A pak jsme překvapené, že máme gynekologické potíže, cysty, myomy, záněty, rakoviny a jsme neplodné. To všechno samozřejmě mohou být důsledky. A když už náhodou používáme klasické vložky, tak ty běžně dostupné, které jsou bělené chlorem a vyráběné z odpadních materiálů. Na nejdůležitější místo na těle si přikládáme odpad.
 
Opravdu se velmi přikláním k tomu, abychom začaly (my ženy) používat zdravý selský rozum a nechtěly přelstít přírodu používáním kalíšků či tamponů a taky se trochu začaly zajímat, co si na tělo dáváme. My přece stojíme za tu kvalitu a díky TianDe máme možnost používat vložky, které se chlorem nebělí, vyrábí se z bavlny, jsou plné léčivých bylin a jako absorbert vlkosti používá mořský kolagen.
 
My přece stojíme za to, používat samy pro sebe kvalitní program ženského zdraví! Běžte se zeptat prvního lékaře čínské mediciny, co si o tom myslí. Já jsem se tohle dozvěděla hned na úvodním kurzu dvouletého studia čínské medicíny a od té doby tampon používám pouze tehdy, když jdu na hodinu plavat.
Máte-li zájem koupit si vložky nebělené chlorem, můžete se mrknout sem.