Mechanický vozík pro Viktorku

Viktorka přišla na svět v roce 2014 jako první dítě paní Míši. Na začátku se vše zdálo v pořádku, ale po pár měsících se rodina musela vyrovnat s nemocí, která postihuje jednoho novorozence ze 6 000 narozených.
Viktorka na mechanickém vozíčkujpeg

Holčička trpí spinální svalovou atrofií. Nikdy nebude schopna samostatné chůze

Viktorka se narodila jako zdravé miminko. V 9. měsíci se ale přestala plazit, válet sudy a byla celkově lenošivá. Když jí byl rok, vyslechli si rodiče diagnózu SMA (spinální svalová atrofie), nejspíše 2. typu. Děti se zpravidla naučí sedět, někdy dokáží samy stát nebo udělat pár prvních krůčků. Samostatně se ale nikdy chodit nenaučí. Motorický vývoj u nich začne stagnovat a postupně upadat. S ním mizí i schopnost stát.

Tato nemoc nepostihuje intelektuální schopnosti, smyslové vnímání ani kožní citlivost. Lidé s SMA proto bývají duševně velmi čilí a přátelští.

Maminka k Viktorčinu stavu říká:
Ještě donedávna neexistoval žádný lék, ale od dubna Viky dostává díky pojišťovně Spinrazu (injekce formou lumbální punkce), která by měla průběh nemoci zastavit. Neustále protahujeme, cvičíme, rehabilitujeme, jezdíme na hipoterapie, plavání a na měsíc do lázní. Viky je moc chytrá a zvídavá holčička, která by chtěla být samostatnější.
Viktorka na novém mechanickém  vozíčku

Viki se doma pohybovala na lehkém vozíčku. Pomalu z něj ale vyrůstá, proto jsme jí zajistili nákup většího mechanického vozíku

Viky měla doma ultralehký malý vozíček, který se výborně hodil do interiéru. Pohyb venku s ním byl ale obtížný. Navíc z něj postupně začala vyrůstat a pojišťovna větší mechanické vozíky nehradí.
 
Nám se spolu s vámi podařilo vybrat krásných 60 000 Kč, takže teď Viktorka může pohodlně jezdit nejen doma, ale i po venku.

Do projektu aktivně zapojujeme i další rodiny z tianDe. Přečtěte si příběhy jejich dětí

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 13 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe

Královská pošta

Nenechte si ujít žádnou novinku, soutěž ani slevu.
Přihlaste se k odběru královské pošty.

Kliknutím na Odebírat novinky souhlasíte se zpracováním osobních údajů