Království tianDe - kosmetika netestovaná na zvířatech

Občas se nás ptáte, zda je naše kosmetika testovaná na zvířatech. Chceme, abyste o našich produktech měli dostatečné množství informací, které vám pomohou se rozhodnout pro jejich případný nákup.

Na otázku ohledně testování produktů
na zvířatech říkáme jednoznačné NE,
naše produkty nejsou testované na zvířatech.

 

Obrazek

Jak to je s testováním na zvířatech?

Kolem testování na zvířatech se stále vedou diskuze a spekulace. Proto jsme se rozhodli vám uvést, jak to s testováním na zvířatech a se zákony skutečně je.
V České republice a ve všech zemích Evropské unie je testování produktů na zvířatech pro účely výroby kosmetiky zakázáno od roku 2004. Od rok 2009 bylo dále v rámci EU zakázané testovat na zvířatech složky obsažené v kosmetických produktech. Z toho vyplývá, že žádné kosmetické produkty nabízené na českém trhu a trhu celé Evropské unie nemají nic do činění s testováním na zvířatech. V Evropské unii je přísně zakázáno prodávat nebo distribuovat kosmetiku testovanou na zvířatech a takový prodej je přísně sankciován.
Laboratorní čištění hnízd

Kdysi dávno možná

V kosmetickém průmyslu jsou opakovaně používány již desítky let prověřené složky, jejichž účinky v dobách minulých testovány na zvířatech byly. Takové látky již mají známé účinky, své působení a běžně se přidávají do nově vzniklých kosmetických přípravků. Takové látky není potřeba nově testovat a navíc testování není v naší zemi ani povoleno. Šlo o běžný postup v době historie, kdy nebyly známé ani jiné metody testování.

Jak se kosmetické produkty pro ČR a Evropskou unii testují dnes?

Každý produkt prochází testováním v několika fázích:

  • Počáteční fází je tzv. metoda in vitro, kdy se produkt testuje v laboratorních zkumavkách, kdy dochází k testování na izolovaných umělých buňkách, které se shodují s buňkami na lidské pokožce. Při této fázi se projeví případné nechtěné účinky na kůži.
  • Druhou fází je metoda tzv. ex vivo, během které se zkoumá celkový účinek přípravku. Testuje se například to, do jaké hloubky přípravek pronikne, jaké jsou možné reakce. Jako nástroj testování jsou využívány 3D modely kůže a s obsahem buněk lidského původu.

  • Poslední fází je testování „na lidech“ tzv. in vivo, která využívá řad dobrovolníků, ti ale nejsou nijak ohroženi. Testuje se zde například výše hydratace krému na pokožku, účinnost na vrásky, intenzita vstřebatelnosti krému, citlivost pokožky. Výstupy takového testování jsou často popisem jednotlivých produktů a opravdu odpovídají výsledkům testování. Takové popisy naleznete na obalech, letácích, v reklamě a znějí často takto: „hydratační“ i „proti akné“ a často také „proti vráskám“.
foto Adelina Hessová

„Snad jsem vám předala pár nových informací z Království tianDe a o problematice testování na zvířatech, které se bohužel na některých kontinentech stále odehrává. Mějte krásný den a s klidem dále nakupujte naše netestované produkty.“

Vaše produktová specialistka Království tianDe

Mgr. Adelina Hessová

 

 

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe