Kocovina? Aneb jak napravit hříšný tanec včerejšího večera

Znáte to: jedna „ dvojka “ vína s kamarádkou, víkend s přáteli, rodinná oslava nebo výročí – příležitosti dát si skleničku někdy neberou konce. A často neskončí jen u jedné. Když zábava pěkně plyne, je snadné dát si další. A další. Až vám kocovina zas někdy zaklepe na dveře (nebo přímo na třeštící hlavu), buďte připravení. 
Obrazek
Kocovina je vlastně jen rozhozené zažívání, ale péči potřebuje celé vaše tělo. 

Větší než malé množství alkoholu  co dělá s vaším tělem? 

1.
Ochuzuje o vitamíny a minerály 
 
Alkohol zbavuje organismus vitamínu C, hořčíku a vápníku. A na jeho odbourávání z krve spotřebuje fůru vitamínu B1  thiaminu.
2.
Dráždí žaludek a rozbouří trávení 
 
Alkohol se vstřebává žaludkem. Povzbuzuje v něm tvorbu kyseliny solné a její větší množství probouzí nutkání na zvracení. Každý den není posvícení…
3.
Dehydratuje a unavuje pokožku 
 
Vypadat krásně, svěže, mladě  to chceme vlastně pořád, ne jen před akcí. A vy už víte, že po alkoholovém dýchánku není pleť v nejlepší kondici.
4.
Z jater dělá paštiku s vínem 
 
Že alkohol zatěžuje játra, to není žádná novinka. Odbourává z nich glykogen, poškozuje jaterní buňky a v důsledku způsobuje slabost a únavu.

Kocovina není tak nevinná, jak se zdá 

Prvních 24 hodin poté, co jste dopili poslední z mnoha skleniček, je pro tělo nejtěžších. Ale taky je to doba, kdy pro svoje tělo můžete udělat nejvíc. Když tedy víte co. 
 
Základem kocoviny je příliš mnoho alkoholu. Jinak řečeno: rozhozené zažívání a vychýlení přirozené hladiny hormonů a dalších látek v těle. Alkohol podráždí žaludek, zatíží játra, nepříznivě se projeví na pleti.
 
Jen málo z nás nezažilo alkoholové dárečky“ v této podobě: 
 
  • bolest hlavy a celková únava 
  • nevolnost a nutkání na zvracení 
  • žízeň a nechuť k jídlu  
  • neklidný spánek a zvýšená citlivost (na zvuk a světlo)
Kocovina? S tianDe vás dlouho nepotrápí.

Co s tím? Vyšlete antikocovinový tým

Doplňte vitamíny a minerály 

Vyzkoušejte funkční komplexy PiaoliangCitrokalcevit. První v sobě má celou škálu vitamínů a minerálních látek, druhý zabírá i na překyselený organismus.
113007.2128117630
Krása, to je zdraví, a zdravý vzhled stojí na dostatku vitamínů. Funkční komplex Piaoliang je zdroj vitamínů, minerálů a antioxidantů. Ty zlepšují stav a vzhled pokožky, vlasů i nehtů. Piaoliang znamená ve staré čínštině krasavice.
K účinkům funkčního komplexu přispívají taurin, extrakt ze zeleného čaje, prášek z Cordyceps sinensis, selen, zinek, vitamínu C, E, A a D, vitamíny B12 a B6 a další látky.
vitamíny
113004.555310507
Králem minerálů pro naše tělo je vápník. Potřebujeme ho nejen pro své zdravé tělo, ale i pro psychiku. Funkční komplex Citrokalcevit obsahuje hlavně vitamíny A, B6, D a kyselinu listovou
Vitamín A přispívá k udržení normálního stavu zraku, sliznic, pokožky a funkce imunitního systému. Vitamín B6 podporuje normální fungování nervového systému a přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. Vitamín D přispívá k udržení normálního stavu kostí a normální činnosti svalů. Kyselina listová přispívá k normální krvetvorbě a ke snížení míry únavy a vyčerpání.
ABD

Utište vlnobití v žaludku 

Jsou mnohem lepší a zdravější způsoby, jak vrátit tělo do normálu, než je takzvaný „vyprošťovák“. Místo rozjíždění afterparty zkuste raději Zázvorový nápoj nebo čaj Bylinná směs s lípou, lékořicí a malinou.
zazvorovy-napoj.-doplnek-stravy.-4030609.555310507
Je ráno den poté a vy toho máte dost. Potřebujete nakopnout. Zázvorový nápoj je jako energy drink: povzbudí vás a prohřeje organismus. Přiměřené množství zázvoru také pomáhá zklidňovat žaludek a snižovat pocit nevolnosti. Nápoj obsahuje sušený, mletý oddenek zázvoru a nejlepší je hned po ránu.
drink
123926.555310507
Nedostanete do sebe nic jiného než čaj? Pak si vyberte Bylinnou směs s lípou, lékořicí a malinou, která vám pomůže spravit zažívání, a pomáhá posilovat imunitní systém. Obsahuje také mátu kopřivu a heřmánek. Ráno v posteli krásně zavoní  zvlášť když vám ho donese někdo, kdo má pochopení pro váš stav.
čaj
img_1493971282_590c31522ec50.555310507
Bříšku pomůže i vnější péče. Zkuste Změkčující krém Slaviton  malý sáček se vám vejde i do kabelky. Jde sice o krém na ruce, obsahuje ale přírodní oleje a výtažky rostlin z Altaje, jedné z ekologicky nejčistších oblastí planety. Máme vyzkoušeno: skvělý je v kombinaci s fytonáplastí.
krém
30106s.555310507
Kosmetickou tělovou fytonáplast Zhui Feng Forte můžete použít při pocitu jakékoliv nepohody v těle. Její aktivní hřejivá formule účinkuje na unavené, namožené, ztuhlé nebo poraněné svaly. Ocení ji ale i vaše bříško. Náplast nechte působit max. 12 hodin, klidně i dva, tři dny po sobě, než vaše potíže odezní.
náplast

Moře vody pro vaši pleť 

Vypitý alkohol blokuje ve vašich ledvinách tvorbu antidiuretického hormonu. Ten běžně pomáhá vstřebávat vodu zpět do těla. V důsledku toho pak po večírku nebo oslavě odchází z těla mnohem víc vody, než je běžné. A to se projeví i na pleti.
img_1495022951_591c3d67b9825.555310507
Obnovit přirozené funkce pokožky a její kondici vám pomůže Maska na obličej s mucinem z hlemýžďů. Aktivně doplňuje nedostatek hydratace, zklidňuje podráždění pokožky a vyhlazuje ji, snižuje viditelnost vrásek a dodává zářivý vzhled. 
Jejím základem je mucin (sekret hlemýždě), který obsahuje obrovské množství cenných kosmetických složek: kolagen, elastin, vitamíny A, C, E, kyselinu hyaluronovou a další. Je vhodná pro všechny typy pleti.
maska
55605.555310507
Jestli teď vaše pleť něco potřebuje, je to Fucoidan krémová omlazující maska  krémová, smetanová, obohacená o výživné a omlazující složky. Můžete ji použít na tvář, krk i dekolt. Pusťte si třeba příjemnou hudbu, uvolněte se a nechte aktivní látky této masky pracovat. Pokožka se vám za to odvděčí zpevněním, zlepšeným tonusem nebo zjemněním mimických vrásek.
výživa

Já rád játra, ty rád játra 

Pocit, že máte plno, nebo naopak málo energie, souvisí s játry a glykogenem v nich. Alkohol ho z jater odbourává a tělo ho vylučuje při močení. Cítíte se dnes unavení a slabí? Pošlete svoje játra do wellness, dokud se hladina glykogenu v těle neobnoví.
img_1495022959_591c3d6f41c33.555310507
Regenerace z kocoviny je ten pravý čas na čaj. Bylinná směs s vrbovkou s ostropestřcem mariánským obsahuje byliny, které obnovují a chrání jaterní buňky, přispívají k jejich zdravé činnosti, příznivě působí na podrážděné zažívání a pomáhají udržovat normální hladiny cukru v krvi. 
Nechte o sebe pečovat bylinky jako ostropestřec, vrbovka, smil, třezalka, truskavec nebo meduňka.
čaj
113012.555310507
Současná doba hodně zatěžuje játra, proto se vyplatí o ně pečovat. Játra jsou náš druhý imunitní systém a vy je můžete podpořit Funkčním komplexem Ostropestřec s riboflavinem. Neutralizují nezdravé látky, které se dostávají do našeho těla nebo se v něm tvoří. Jejich nejlepším spojencem je právě ostropestřec mariánský  obsahuje látky, které chrání a posilují jaterní buňky a pomáhají je očišťovat od škodlivých látek.
doplněk

Dejte si načas

Na kocovinu jednoduše zabere hodně pít a dopřát organismu spoustu času, aby se z následků bujarého veselí vzpamatoval. Pokud náhodou máte kocovinu právě teď, na prevenci je pozdě. Příště to ale můžete napravit a kocovině předejít, aniž byste se připravili o zábavu nebo společenské popíjení. Jak? Jednoduše: 
Tip
Každou skleničku alkoholu střídejte se sklenicí čisté vody. Váš organismus bude dostatečně hydratovaný a nebude “zmatený” z toho, že na žízeň pijete alkohol. Odvděčí se vám poklidným druhým dnem bez těžkých následků - v podobě kocoviny, výčitek a marných předsevzetí, že “už nikdy”.

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe