Jak zastavit krvácení z dásní

Trápí vás pohled do umyvadla při čištění zubů? Zakousnete se do jablka a vidíte krvavý otisk? Krvácení z dásní značí problém. Mnohdy problém, který je neradno podceňovat. Na zažátku bývají bezbolestné stopy krve, na konci pak vážně poškozené zuby. Než propuknete panice, podívejte, proč ke krvácení z dásní vůbec dochází. Může se jednat o maličnost nebo také o zánět dásní a paradontu - závěsného aparátu zubů.
 

O zuby pečujte s citem. Nedbalost se nevyplácí

Dříve než podlehnete panice, přesvědčte se o tom, jestli o svůj chrup pečujete opravdu správně. Krvácení z dásní totiž může způsobit kartáček s přiliš tvrdými štětinkami nebo zbytečně vyvíjený tlak na zuby a dásně. Pardoxní je, že k poranění dásní může dojí při používání zubní nitimezizubních kartáčků. Zkuste při čištění zubů ubrat na síle a problém by měl během několika týdnů odezní. Pokud ovšem krvácení z dásní neustává, zbystřete. V první řadě musí nasledovat návštěva dentisty, který by měl podstatu problému odhalit. Může se jednat jen o chybu při sestavování vašeho jídelníču, o projev menšího zánětu nebo příznaky paradentózy (paradontitidy).
 

Vyvážená strava je důležitá i pro zuby a dásně

Krvácení dásní může být i "voláním o pomoc" ve zcela jiném smyslu. Dásně například trpí při nedostatku vitamínu C. Ten se totiž podílí na tvorbě kolagenu, který zpevňuje cévní stěny. Důležitou roli hraje také železo. Jeho nedostatek způsobuje poprasanou kůži a záněty. 

Jak zastavit krvácení z dásní? Nenechte zánět zajít daleko

  • Zanícené, oteklé a bolavé dásně.
  • Nepříjemný zápach z úst. 
  • Obnažené zubní krčky.
  • Mnohdy bezpolestné krvácení dásní.
To vše jsou projevy paradentózy, která znamená chronický zánět paradontu - závěsného aparátu zubů. Toto onemocnění patří spolu se zubním kazem k nejčastějším chorobám zubů a dásní. Na vině je zejména zubní plak, který je dokonalým místem pro mikroskopické organismy. A vzniká především nedostatečnou péčí. Bakterie tvořící zubní plak se časem dostávají do takzvaných dásňových chobotů - vznikajících štěrbin mezi zubem a dásní. V těchto mezírkách se bakteriím "daří" a páchají další škodu. Následně se projevuje paradentóza odhalením zubních krčků a dochází k viklání zubů. Pokud situaci neřešíte, pravděpodobnost nezvratného uvolnění zubu je velmi vysoká.
 

Nečekejte na zázrak. Vsaďte na skutečně účinnou zubní pastu

Projevy zánětu paradontu jde řešit chirurgickou cestou. Chcete-li se ale vyhnout bolestivému zákroku, vystavte paradentóze bariéru účinnou zubní pastou. Mezi pasty, jejichž účinek mírní projevy paradentózy patří ProDental. Tento výrobek od TianDe snižuje až 10násobně krvácení dásní a stejně účinně pomáhá jako prevence proti zubnímu kazu. 
Obrazek
Pasta ProDental obsahuje složení inspirující se tradiční asijskou recepturou a silou bylin daleké Taigy. ProDental obsahuje peptidy, výtažky z heřmánku, lékořice, ženšenu, oleje z hroznových jader a máty peprné.
Chci Prodental

 

Jak zastavit krvácení z dásní? Vyberte si z nabídky zubních past TianDe

Sáhněte po zubních pastách TianDe. Jejich unikátní složení odkazující na přírodní receptury z oblasti Asie a Taigy je neocenitelným společníkem v boji proti zubnímu plaku a paradentóze. Navíc u TianDe naleznete pasty šetrné k vašemu zdraví, které neobsahují flór. S nevítánými mikroskopickými návštěvníky zatočí i  pravidelné používání Fyto ústní vody, která slouží k prevenci kazu a paradentózy a eliminuje zápach z úst. 

Vyčistěte každou skulinku a zbavte se plaku - původce zánětu

V nabídce TianDe najdete zubní kartáček ProDental, který je určený i pro nejmenší. Jeho unikátní štětinky a polohovatelná hlava proniknou i do těžko dostupných míst mezi zuby. K prevencei a léčby paradentózy v něm najdete spolehlivého spojence. 

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 11 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 finalista Shop roku 2019 Shop roku 2018 Shop roku 2017