Jak umýt okna bez velké dřiny? S tianDe to půjde raz dva

Základem úspěchu je dobré počasí a šikovné čisticí prostředky. Do oken se pusťte, když nemrzne a neprší. K ruce si vezměte ekologické pomůcky a následujte jednoduchý postup. Mytí oken zvládnete rychleji a s úsměvem na rtech.
Obrazek
Tip

S naším manuálem už nebude mytí oken za trest

1. Prvně vykliďte prostor parapetů

Sundejte všechny květiny a dekorace, které by při mytí překážely. Pryč z oken musí i záclony a závěsy. Ty dejte mezitím vyprat. Žaluzie a rolety nechte na oknech. Mohlo by se stát, že si je manipulací poškodíte. Vyčistit se dají i pověšené.
Čištění žaluzií

Textil, dřevo, hliník i plast

Mikrovlákno s oříškem stínící techniku vyčistí, ale nepoškodí

Jak čistit lamely žaluzií

Z pevných lamel předně setřete nebo odsajte nánosy prachu. Pak si vezměte do ruky oranžovou utěrku z mikrovlákna. Ta zvládne perfektně vyčistit všechny povrchy. Lamelu po lamele z obou stran omyjte vodou s mýdlovým oříškem. Špína, prach i mastnota jdou rychle dolů bez velké námahy.

Jak čistit textilní žaluzie a rolety

Textilie nejdřív zbavte prachu. Dobře vám k tomu poslouží vysavač s prachovým nástavcem. Když se na čištění žaluzií a rolet vrhnete rovnou s hadrem a vodou, drobné prachové částečky se dostanou do jejich struktury a čištění pak půjde hůř. Povrch textilií pak omyjte navlhčenou utěrkou.
Tip

Práce kvapná, málo platná

Pokud vás napadne usnadnit si práci sprchováním žaluzií, raději na tuhle “vychytávku” zapomeňte. Většina moderní stínící techniky má kovové součástky, které by mohly zreznout. Zadrhnuté žaluzie jsou pak akorát ke zlosti.
Eko praní záclon a závěsů

Jak prát záclony a závěsy? Ať v pračce, nebo v ruce, hlavně ekologicky

Při praní záclon a závěsů se řiďte návodem od výrobce. Většinu textilií dnes můžete bez obav šoupnout do pračky. Stačí jen dodržet režim praní, teplotu a otáčky podle doporučení na etiketě. Pokud jste spíš na klasiku, sáhněte po eko pracím gelu. Do bubnu pračky ale můžete nalít i mýdlový oříšek. Oba eko přípravky jsou vhodné na bílé i barevné prádlo. Jsou šetrné k jemným tkaninám, našemu zdraví i k přírodě.
Tip

Některé záclony a závěsy není potřeba po vyprání žehlit

Stačí textilie pověsit ještě vlhké na okna a samy se vyvěsí. Pokud máte podlahu ze dřeva nebo laminátu, pod pověšené záclony a závěsy položte noviny či ručník. Ty zachytí kapající vodu a ochrání podlahu před zkroucením.

2. Pusťte se do garnýží, rámů a parapetů

Rozhodně se nevyplatí nechávat jejich mytí až na konec. Špína z nich by vám pak stéct na umytá a vyleštěná okna. Z garnýží, rámů oken i parapetů smeťte veškerý prach a pavučiny. Poté se pusťte do mytí. Začněte pěkně odshora. Nejdřív garnýže, poté rámy a nakonec parapety. Nezapomeňte omýt i kliky. Nejlépe vám při tom poslouží voda s mýdlovým oříškem a zelená utěrka z mikrovlákna. S její pomocí se zbavíte prachu i zažrané špíny a přitom neponičíte žádný povrch. Funguje za sucha i za mokra. Jemnou stranou utěrky smetete prach, hrubou stranou pak odstraníte ty nejodolnější nečistoty.
Tip

A co prachem zaváté rostliny? Po spršce výrazně pookřejí

Očista od prachu prospěje i pokojovkám. Květiny i s květináčem postavte do vany nebo do sprcháče a lehce je osprchujte vlažnou vodou. Uvidíte, jak prokouknou.

3. S mýdlovým oříškem jde veškerá špína lehce dolů

Mytí skel
Na řadě je mytí skel. Připravte si roztok teplé vody, mýdlového oříšku a kapky octa do kyblíku nebo rozprašovače. Jemnou stranou zelené utěrky ho rozmydlete krouživým pohybem po skle a setřete. Skvělým parťákem vám bude stěrka. Když se zbavíte špíny a skvrn, je čas na leštění.
Tip

Jak uhodí mrazíky, bude na mytí oken pozdě

S umýváním oken neotálejte. Při mrazivém počasí totiž voda na oknech rychleji přimrzá a špíně se pak nechce vůbec dolů. Zbytečně byste se nadřeli.

4. Jak na okna beze šmouh?

Umytá okna bez velké námahy vyleštěte mikrovláknem ve fialové verzi. Express utěrka je zbaví jedním tahem všech nežádoucích šmouh.
Tip

Počkejte si na sluníčko

Šmouhy nejlépe vyniknou za slunečného počasí. Paprsky vám je krásně vykreslí. 
Snad jsme vás přesvědčili, že mytí oken nemusí být práce jako na galejích. Stačí si pomoct vychytávkami tianDe a číhat na pěkné počasí :)

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe