Jak používat proteinové koktejly? Připravili jsme pro vás shrnutí

Ne vždy se cítíme ve svém těle spokojení. Svůj podíl na tom má přejídání, stres, nedostatek pohybu nebo sezónní události typu Vánoce a Velikonoce. V takovém období konzumuje člověk s výčitkami zvýšené množství cukru, mouky i alkoholu. Často nestíháme jíst správně a pravidelně. Kondička našeho těla se také hlasitě ozývá, když se blíží sezóna plavek. S překyselením, nedostatkem času na jídlo, v boji s kily navíc a se získáváním kondice vám pomůžou 3 nové proteinové koktejly
Jak používat proteinové koktejly?

Proteinové koktejly nejsou určené jen na hubnutí. Dokážou nastartovat metabolismus a udrží vás v kondici

Své příznivce si najdou mezi různými skupinami lidí. Ať už chcete zhubnout, vášnivě sportujete, potřebujete vylepšit jídelníček nebo si chcete užít aktivní stáří. Pro své účinky jsou koktejly populární mezi sportovci, lidmi s nadváhou, mladými lidmi i seniory
Podpoří vitalitu starších lidíProteinové koktejly podpoří vaše tělo při sportuKoktejly vám pomůžou udržet kondici
1.
obohatí stravu o přírodní bílkoviny
2.
dodají vám energii
3.
pomáhají formovat trénované tělo
4.
přispívají k lepšímu trávení

V čem přesně spočívá kouzlo tianDe koktejlů? Mají jen pár kalorií a postarají se o váš příjem bílkovin

Společnost tianDe dlouho sledovala vědecké výzkumy, které se zabývaly racionální výživou i redukcí váhy. Při vývoji proteinových koktejlů skloubila dohromady živočišné i rostlinné bílkoviny, které jsou základním palivem pro náš organismus. Jejich správná rovnováha zajišťuje tělu dostatek aminokyselin, nezbytných pro správné fungování organismu. Podařilo se jí vytvořit nápoje, které zbaví vaše tělo toxinů a tím nastartují hubnutí. Všechny koktejly mají do 70 kcal.
Tip

Nápoje vás naučí pravidelně jíst. Svačiny vám zaberou jen pár minut

Hlídat si pravidelný přísun bílkovin a správné fungování metabolismu stojí dost času. S obojím vám pomůžou proteinové koktejly, které se  nejčastěji pijí v době svačiny. Pro nakopnutí metabolismu je pravidelnost jídel klíčová. Pomocí mixéru nebo šejkru promíchejte 2 lžíce (cca 18 g) v 200 ml odtučněného mléka.
Jestli vám např. práce neumožňuje dopoledne svačit, nebojte se koktejl snídat. Podobně se dá experimentovat i s odpolední svačinou a večeří. Základem je konzumovat koktejly 2x denně (ne častěji, protože ani přemíra bílkovin tělu nesvědčí). Naplánujte si jídla tak, jak vám životní styl povolí.

Zkuste také dodržet doporučený postup, v jakém pořadí koktejly popíjet

Proteinové koktejly se neliší jen barvou a příchutí. Každý z nich má na organismus jiný vliv, proto je doporučujeme pít v konkrétním pořadí. Samozřejmě se nic nestane, pokud jejich pořadí změníte. Ať už proto, že některý z nich není zrovna dostupný, nebo že vám víc chutná jiný. Fungovat budou stejně.
 
Užívejte je intuitivně podle toho, jak budou na vaše tělo působit. Následující pořadí berte spíše jako inspiraci na ideální stav :). Kolik balení koktejlů budete potřebovat? V každém z nich najdete cca 17 dávek, takže vám balení vydrží v průměru něco málo přes týden. 
 
 
  1. Čokoládový proteinový koktejl s guaranou je skvělým společníkem pro nabírání kondičky s tím, že podporuje snížení tělesné váhy a dodává potřebnou energii. Navíc obsahuje hyaluronát sodný, který zlepšuje produkci kolagenu. Podpoříte tak svoje klouby, pokožku i vlasy. 1 dávka obsahuje 60 kcal. Jako doplněk stravy doporučujeme užívat 2x denně po dobu 2 - 3 týdnů.
  2. Jahodový proteinový koktejl s inulinem pomáhá s nadbytečnými kily, ale i správným fungováním trávícího systému. Zkrátka, pomáhá jak s redukcí váhy, tak díky inulinu, který je přírodním prebiotikem, harmonizuje vaše trávení. Vyvážený poměr přírodních proteinů přináší s pouhými 59 kcal v 1 dávce. Jako doplněk stravy doporučujeme užívat 2x denně po dobu 2 - 3 týdnů.
  3. Zmrzlinový proteinový koktejl s kolagenem znamená optimální přísun přírodních proteinů jako palivo pro váš organimus a kolagenu, který promáhá do kondice vašim svalům, kloubům i kostem. Je jedním ze "tří mušketýrů" našeho koktejlového světa. 1 porce obsahuje 64 kcal. Jako doplněk stravy doporučujeme konzumovat 2x denně po dobu 2 - 3 týdnů.
Tip

3měsíční kúra vás dostane do formy

Trojici proteinových koktejlů jsem vytvořili i pro několikaměsíční kúru, která vás komplexně dostane do formy. Zkuste si pravidelně pochutnávat postupně na všech koktejlech. Pak už se jen pochlubte svým známým s perfektní kondičkou vašeho metabolismu.

Jak je připravit, aby se z nich stala ta nejlepší pochoutka

Pro přípravu koktejlu budete potřebovat nádobu, čajovou lžičku a 200 ml mléka nebo vody. Prášek vsypte do nádoby (17 - 20 gramů) a důkladně promíchejte s tekutinou. Když budete s nápojem hrkat krátce, bude mít hustou konzistenci. Z vlastní zkušenosti víme, že je lepší nápoj protřepávat pomaleji a déle, aby se sladidlo a ostatní látky měly čas rovnoměrně rozpustit. Nejjednodušší je pořídit si na přípravu shaker. Koktejly si pak můžete snadno připravovat doma i v práci.
proteinové koktejly

Když koktejly pijete s cílem zhubnout, vyhněte se těmto 3 situacím

Každá úprava jídelníčku se sebou nese oběti. Ta nejhorší zpráva je, že jen s pomocí koktejlů nezhubnete. Spolu s nimi musíte do života zapojit i více pohybu. Tím se samozřejmě nemyslí pouhá krátká procházka se psem. Při přípravě proteinových koktejů existují ještě 3 případy, kdy je lepší se držet zpátky.
1. Alkohol 
Jestli to s nastartováním organismu myslíte opravdu vážně, vyhýbejte se během koktejlové kúry alkoholu. Všichni víme, jak je kalorický a že hubnutí ani organismu příliš neprospívá.
 
2. Ovoce v koktejlech
Někteří lidé si vylepšují chuť koktejlů tím, že je mixují třeba s banány. I tady platí, že přidáváním ovoce do koktejlů ruinujete vysněné výsledky. Zrovna banány jsou velmi kalorické a vy tak s vylepšeným koktejlem přijímáte doslova kalorickou bombu.

3. Mléko v koktejlech
Mléko je součástí oficiálního návodu, jak tianDe koktejly používat. Z našich zkušeností ale vyplývá, že nejlepších účinků dosáhnete s obyčejnou vodou. Alternativou mohou být odtučněná nebo rostlinná mléka. Tučné mléko má nějaké kalorie a podle čínské medicíny navíc zahleňuje. Pokud se nesnažíte zhubnout a mléko máte rádi, tak tento bod ignorujte. :). Berte ho spíše jako doporučení.
Samotné proteinové koktejly vaši postavu a metabolismus nezachrání. Pořád bude potřeba upravit jídelníček, jíst střídměji a pravidelně se hýbat. Tahle slova bolí, ale bohužel se nedá nic dělat. Nebudeme si nic nalhávat, zdravý životní styl je ze začátku o přemáhání. Ale nebojte, jedeme v tom s vámi! Nejtěžší je začít, proto nic neodkládejte a pusťte se nabrání kondičky hned teď.

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 11 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 finalista Shop roku 2019 Shop roku 2018 Shop roku 2017
Cena SHOP ROKU pro TianDe