Jak používat proteinové koktejly? Připravili jsme pro vás shrnutí

Ne vždy se cítíme ve svém těle spokojení. Svůj podíl na tom má přejídání, stres, nedostatek pohybu nebo sezónní události typu Vánoce a Velikonoce. V takovém období konzumuje člověk s výčitkami zvýšené množství cukru, mouky i alkoholu. Často nestíháme jíst správně a pravidelně. S překyselením i nedostatkem času na jídlo vám pomůžou 4 nové proteinové koktejly
Jak používat proteinové koktejly?

Proteinové koktejly nejsou určené jen na hubnutí. Dokážou nastartovat metabolismus a udrží vás v kondici

Své příznivce si najdou mezi různými skupinami lidí. Ať už chcete zhubnout, vášnivě sportujete, potřebujete vylepšit jídelníček nebo si chcete užít aktivní stáří. Pro své účinky jsou koktejly populární mezi sportovci, lidmi s nadváhou, mladými lidmi i seniory
Podpoří vitalitu starších lidíProteinové koktejly podpoří vaše tělo při sportuKoktejly vám pomůžou udržet kondici

Tady je jen krátký výčet toho, co proteinové koktejly umí:

 • obohatí vaši stravu o bílkoviny
 • dodají vám energii
 • pomáhají formovat trénované tělo
 • regenerují klouby
 • podporují tvorbu svaloviny

V čem přesně spočívá kouzlo TianDe koktejlů? Mají jen pár kalorií a postarají se o váš příjem bílkovin

Společnost TianDe dlouho sledovala vědecké výzkumy, které se zabývaly racionální výživou i redukcí váhy. Při vývoji proteinových koktejlů skloubila dohromady živočišné i rostlinné bílkoviny. Jejich správná rovnováha totiž zajišťuje tělu dostatek aminokyselin, nezbytných pro správné fungování organismu. Podařilo se jí vytvořit nápoje, které zbaví vaše tělo toxinů a tím nastartují hubnutí. Každý koktejl má pouze 50 kalorií.
 

Proč je vyvážená hladina bílkovin tak důležitá pro naše tělo? Řídí v těle mnoho procesů: 

 • trávení
 • látkovou výměnu
 • stahování svalů
 • schopnost růstu
 • reprodukční schopnosti
Proteinové koktejly TianDe

Nápoje vás naučí pravidelně jíst. Svačiny vám zaberou jen pár minut

Hlídat si pravidelný přísun bílkovin a správné fungování metabolismu stojí dost času. S obojím vám pomůžou proteinové koktejly, které se  nejčastěji pijí v době svačiny. Pro nakopnutí metabolismu je pravidelnost jídel klíčová.
Jestli vám např. práce neumožňuje dopoledne svačit, nebojte se koktejl snídat. Podobně se dá experimentovat i s odpolední svačinou a večeří. Základem je konzumovat koktejly 2x denně (ne častěji, protože ani přemíra bílkovin tělu nesvědčí). Naplánujte si jídla tak, jak vám životní styl povolí.

Zkuste také dodržet doporučený postup, v jakém pořadí koktejly popíjet

Proteinové koktejly se neliší jen barvou a příchutí. Každý z nich má na organismus jiný vliv, proto je doporučujeme pít v konkrétním pořadí. Samozřejmě se nic nestane, pokud jejich pořadí změníte. Ať už proto, že některý z nich není zrovna dostupný, nebo že vám víc chutná jiný. Fungovat budou stejně.
 
Užívejte je intuitivně podle toho, jak budou na vaše tělo působit. Následující pořadí berte spíše jako inspiraci na ideální stav :). Kolik balení koktejlů budete potřebovat? V každém z nich najdete cca 17 dávek, takže vám balení vydrží v průměru něco málo přes týden. 
 
 1. Přípravný čokoládový proteinový koktejl detoxikuje tělo (používáme 2 - 3 týdny)
 2. Základní jahodový proteinový koktejl stabilizuje trávení (používáme 2 - 3 týdny)
 3. Brusinkový proteinový koktejl podporuje srdce a čistí cévy (používáme 2 - 3 týdny)
 4. Ice Cream proteinový koktejl posiluje klouby (používáme 4 - 8 týdnů)
 
 

Jak je připravit, aby se z nich stala ta nejlepší pochoutka

Pro přípravu koktejlu budete potřebovat nádobu, čajovou lžičku a 200 ml mléka nebo vody. Prášek vsypte do nádoby (17 - 20 gramů) a důkladně promíchejte s tekutinou. Když budete s nápojem hrkat krátce, bude mít hustou konzistenci. Z vlastní zkušenosti víme, že je lepší nápoj protřepávat pomaleji a déle, aby se sladidlo a ostatní látky měly čas rovnoměrně rozpustit. Nejjednodušší je pořídit si na přípravu shaker. Koktejly si pak můžete snadno připravovat doma i v práci.

Koktejly mohou bez obav popíjet diabetici, lidé s alergií na lepek nebo kojící ženy

Všechny TianDe koktejly jsou bezlaktózové a neobsahují cukr. Sladí se stévií, což je bíle kvetoucí tropická rostlina. Na rozdíl od cukru je téměř nekalorická, nepřispívá k tvorbě zubního kazu a dopřávat si ji mohou i lidé s cukrovkou. Součástí složení je také ovesná vláknina, která neobsahuje pšeničný lepek.
Obrazek
U bezlepkové stravy umožňuje norma přítomnost 2 % lepku, v TianDe koktejlech najdete jen 0,002 %. Vhodné jsou i pro kojící ženy. Nedoporučujeme je jen v těhotenství. 
4 příchutě - proteinové koktejly TianDe

Když koktejly pijete s cílem zhubnout, vyhněte se těmto 3 situacím

Každá úprava jídelníčku se sebou nese oběti. Ta nejhorší zpráva je, že jen s pomocí koktejlů nezhubnete. Spolu s nimi musíte do života zapojit i více pohybu. Tím se samozřejmě nemyslí pouhá procházka se psem. Při přípravě proteinových koktejů existují ještě 3 případy, kdy je lepší se držet zpátky.
1. Alkohol 
Jestli to s nastartováním organismu myslíte opravdu vážně, vyhýbejte se během koktejlové kúry alkoholu. Všichni víme, jak je kalorický a že hubnutí ani organismu příliš neprospívá.
 
2. Ovoce v koktejlech
Někteří lidé si vylepšují chuť koktejlů tím, že je mixují třeba s banány. I tady platí, že přidáváním ovoce do koktejlů ruinujete vysněné výsledky. Zrovna banány jsou velmi kalorické a vy tak s vylepšeným koktejlem přijímáte doslova kalorickou bombu.

3. Mléko v koktejlech
Mléko je součástí oficiálního návodu, jak TianDe koktejly používat. Z našich zkušeností ale vyplývá, že nejlepších účinků dosáhnete s obyčejnou vodou. I mléko má nějaké kalorie a podle čínské medicíny navíc zahleňuje. Pokud se nesnažíte zhubnout a mléko máte rádi, tak tento bod ignorujte :). Berte ho spíše jako doporučení.
Samotné proteinové koktejly vaši postavu a metabolismus nezachrání. Pořád bude potřeba upravit jídelníček, jíst střídměji a pravidelně se hýbat. Tahle slova bolí, ale bohužel se nedá nic dělat. Nebudeme si nic nalhávat, zdravý životní styl je ze začátku o přemáhání. Ale nebojte, jedeme v tom s vámi! Nejtěžší je začít, proto nic neodkládejte a pusťte se do detoxikace a hubnutí hned teď.