Hiporehabilitační pobyt pro Alíka

Paní Martina je registrovaná na našem e-shopu, kde nakupuje podle svých možností jen pro svou potřebu. Sama vychovává tři děti. Jedním z nich je i Alík, který kvůli svému postižení potřebuje její každodenní péči.
Alík během hiporehabilitačního pobytu

Alík trpí nejnebezpečnější formou epilepsie, která vede k poškození mozku a mentální retardaci

Alíkovi byl diagnostikován Westův syndrom, což je nejnebezpečnější forma epilepsie, která způsobuje i další poškození. Patří mezi ně poškození mozku, porucha autistického spektra, mentální retardace, pravostranná hemiparesa, svalová hypotonie, hyperlaxacita kloubů atd.

Chlapec má 3. stupeň invalidity a potřebuje celodenní péči

Alíkovi je letos 7 let a nastoupil do první třídy na základní škole. Velkým úspěchem je, že začal mluvit. Jeho řeč odpovídá věku 2letého dítěte, ale ani v to rodina nedoufala. Jinak potřebuje nepřetržitou péči ve všech činnostech.
 
Práce s ním je opravdu hodně náročná nejen fyzicky, ale i psychicky. Sám se nenapije, nenají, neobleče a má panický strach z vody. Obyčejné mytí vlasů je za trest pro všechny zúčastněné. Kromě nepřetržité asistence potřebuje také neustále rehabilitovat.
Hiporehabilitační pobyt pro Alíka

Nejvíce mu pomáhá terapie s koňmi. Díky hiporehabilitačním pobytům se znovu postavil na nohy

Alík do života vstupoval s prognózou “těžkého ležáka”. V Centru hiporehabilitace Mirákl ho ale díky pravidelným rehabilitacím postavili na nohy. Maminka sem s Alíkem dojíždí několikrát týdně na hipoterapii a 4x do roka na intenzivní hiporehabilitační pobyty. S pomocí dnes chlapec ujde 150 metrů, což je malý zázrak.

Jako samoživitelka si Martina nemůže pravidelné hipoterapie dovolit. Společně jsme jí přispěli 94 000 Kč

S péčí o Alíka pomáhají Martině s láskou a trpělivostí její dvě dospělé děti. I přes všechny překážky je Alík úžasný kluk a dává jim spoustu lásky a radosti. Byla by velká škoda zastavit obrovský pokrok, který si chlapec vybojoval. Ve spolupráci s nadací Život dětem jsme malému Alíkovi poskytli 94 000 Kč, aby mohl v hipoterapii pokračovat dál. Martina vám všem vzkazuje:
Obrazek
Dovolte mi, abych vyjádřila svůj velký dík všem, kteří jsou ochotni a schopni nám pomoci. Bez pomoci druhých bychom naši nelehkou situaci nezvládli a Alíkova léčba by pro nás byla nedostupná.

Do projektu aktivně zapojujeme i další rodiny z TianDe. Přečtěte si příběhy jejich dětí