Hiporehabilitační pobyt pro Alíka

Paní Martina je registrovaná na našem e-shopu, kde nakupuje podle svých možností jen pro svou potřebu. Sama vychovává tři děti. Jedním z nich je i Alík, který kvůli svému postižení potřebuje její každodenní péči.
Alík během hiporehabilitačního pobytu

Alík trpí nejnebezpečnější formou epilepsie, která vede k poškození mozku a mentální retardaci

Alíkovi byl diagnostikován Westův syndrom, což je nejnebezpečnější forma epilepsie, která způsobuje i další poškození. Patří mezi ně poškození mozku, porucha autistického spektra, mentální retardace, pravostranná hemiparesa, svalová hypotonie, hyperlaxacita kloubů atd.

Chlapec má 3. stupeň invalidity a potřebuje celodenní péči

Alíkovi je letos 7 let a nastoupil do první třídy na základní škole. Velkým úspěchem je, že začal mluvit. Jeho řeč odpovídá věku 2letého dítěte, ale ani v to rodina nedoufala. Jinak potřebuje nepřetržitou péči ve všech činnostech.
 
Práce s ním je opravdu hodně náročná nejen fyzicky, ale i psychicky. Sám se nenapije, nenají, neobleče a má panický strach z vody. Obyčejné mytí vlasů je za trest pro všechny zúčastněné. Kromě nepřetržité asistence potřebuje také neustále rehabilitovat.
Hiporehabilitační pobyt pro Alíka

Nejvíce mu pomáhá terapie s koňmi. Díky hiporehabilitačním pobytům se znovu postavil na nohy

Alík do života vstupoval s prognózou “těžkého ležáka”. V Centru hiporehabilitace Mirákl ho ale díky pravidelným rehabilitacím postavili na nohy. Maminka sem s Alíkem dojíždí několikrát týdně na hipoterapii a 4x do roka na intenzivní hiporehabilitační pobyty. S pomocí dnes chlapec ujde 150 metrů, což je malý zázrak.

Jako samoživitelka si Martina nemůže pravidelné hipoterapie dovolit. Společně jsme jí přispěli 94 000 Kč

S péčí o Alíka pomáhají Martině s láskou a trpělivostí její dvě dospělé děti. I přes všechny překážky je Alík úžasný kluk a dává jim spoustu lásky a radosti. Byla by velká škoda zastavit obrovský pokrok, který si chlapec vybojoval. Ve spolupráci s nadací Život dětem jsme malému Alíkovi poskytli 94 000 Kč, aby mohl v hipoterapii pokračovat dál. Martina vám všem vzkazuje:
Obrazek
Dovolte mi, abych vyjádřila svůj velký dík všem, kteří jsou ochotni a schopni nám pomoci. Bez pomoci druhých bychom naši nelehkou situaci nezvládli a Alíkova léčba by pro nás byla nedostupná.

Do projektu aktivně zapojujeme i další rodiny z tianDe. Přečtěte si příběhy jejich dětí

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe

Královská pošta

Nenechte si ujít žádnou novinku, soutěž ani slevu.
Přihlaste se k odběru královské pošty.

Kliknutím na Odebírat novinky souhlasíte se zpracováním osobních údajů