Dostává vaše tělo i psychika zabrat? Sáhněte po maralím kořenu

Bylinka parcha saflorová má původ v nedotčené přírodě pohoří Altaje. Hned vedle ostropestřce mariánského je dalším z bodláků, který si zaslouží naši pozornost. Pro své účinky na podporu zdraví se využívá list nebo kořen parchy. Připravuje se z nich odvar, tinktura nebo se užívá namletý kořen ve formě prášku.
Obrazek

Vzpruha pro tělo i mysl

Maralí kořen se nejčastěji využívá jako stimulant na osvěžení těla i mysli. Přijde vhod při stresu, únavě a vyčerpání. Je ideální posilující bylinkou také při detoxikaci organismu.
 
1.

Přispívá k osvěžení těla

2.

Podporuje imunitu

3.

Prospívá kardiovaskulární soustavě

4.
Zlepšuje mentální zdraví

Název maralí kořen má na svědomí jeden jelen 

Příroda nám často sama prozradí, jaké její poklady jsou zdraví prospěšné. Ne jinak to bylo u parchy saflorové. Na Sibiři, kde bylina přirozeně roste, vládnou kruté rozmary počasí. Pro člověka bylo náročné v takových podmínkách přežít. Pohledu osadníků neuniklo chování jelenů maralů, kteří se dokázali v mrazivém prostředí velmi dobře adaptovat. Před zimou, v době říje, spásali lístky parchy a pochutnávali si i na jejích kořenech. Tahle bylina jim dávala vše potřebné, aby drsnou zimu přežili a na jaře přivedli na svět zdravé a silné potomstvo.
Tip

Mrazivé sibiřské počasí pomůže přežít jelení krev i paroží

Jelen maral
Lidé z oblasti Altaje věří, že léčivé a posilující účinky má i krev a paroží z jelena marala, ve kterých se koncentruje veškerá jeho síla. Z krve se vyrábí nápoj pantohematogen, kteří tamní labužníci popíjejí hlavně na jaře a na podzim. Mladé jelení paroží se zase využívá v jejich tradiční medicíně.

Biostimulátory v maralím kořenu posílí fyzické i duševní zdraví

Parcha saflorová disponuje hned několika benefity. Je zdrojem vitamínů, minerálních látek, bílkovin, alkaloidů, flavonoidů, tříslovin a prebiotické vlákniny inulin. Zajímavou účinnou složkou v jejím kořenu jsou ekdysteroidy. Jsou to hormonální látky, které mají ochranné, stimulační, omlazující a anabolické účinky. Pomáhají rostlině k růstu a chrání ji před nepříznivým vlivem okolního prostředí. Fungují jako adaptogeny.

K čemu jsou dobré adaptogeny 

Adaptogeny jsou látky, které pomáhají organismu lépe překonat zátěž. Vyskytují se v rostlinách a houbách, které rostou v nepříznivých přírodních podmínkách. Ve vysokých nadmořských výškách, v mrazivých i tropických oblastech. Právě díky nim se dokázaly nehostinným podmínkám přizpůsobit a přežít. Podobně jako tyto látky působí u rostlin a hub, fungují i na nás. Zvyšují naši celkovou odolnost vůči náročným i nepříznivým podmínkám a pomáhají nám lépe se na ně adaptovat.

Adaptogeny nám pomáhají zvýšit celkovou odolnost. Lépe tak zvládneme  

  • Stres
  • Úzkosti
  • Únavu
  • Zranění
 
Tip

Parcha saflorová dobře roste i v našich podmínkách

Tuhle impozantní bylinu si můžete vysadit na své zahradě. Na sklizeň kořene si ale počkáte 3 roky.

Potřebujete povzbuzení? Místo kávy si dejte čekankový nápoj

Obsahuje výtažek z maralího kořenu, čekanky, rezavce šikmého a cedrového oříšku. Osvěžující nápoj nabitý adaptogeny povzbudí vaši energii a odlehčí organismu.

Na únavu, při sportu i na nedostatek vášně 

Stimulující přírodní anabolikum ocení i muži. Naordinujte si měsíční kúru s bylinnou směsí s vrbovkou a maralím kořenem. Každý den popíjejte 1 šálek během jídla.

Maralí kořen najdete i ve fytospreji s propolisem

Koncentrovaný fytosprej osvěží váš dech, přispívá ke zdraví dásní a celé ústní sliznice.

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe