Co pomáhá na paradentózu

Chronický zánět skrytě číhá. Poznejte nepřítele

Chronický zánět paradontu má mnoho názvů - paradontitida, paradontóza nebo parodontóza. Jedná se o velmi časté zubní onemocnění, jehož výsledkem jsou vyviklané a vypadané zuby. Zánět paradontu je strašákem pro mnohé z nás. Někoho postihne kvůli špatné zubní hygieně, někoho kvůli genetickým dispozicím. Důležité je uvědomění, že paradentóze lze čelit, tedy předcházet jí nebo léčit její projevy. Jak ale zánět závěsného aparátu zubů vzniká a jaké má projevy?
Co pomáhá na paradentózu

Zánět postupuje pozvolna, ale jistě.
Za vším stojí zubní plak

Paradontóza se projevuje krvácejícími, zanícenými, oteklými a bolavými dásněmi, ke kterým se přidružuje viklavost a vypadávání zubů. Prvotní příčinou je výskyt zubního plaku, který je ideálním mistem pro mikroorganismy. Postupně začne vznikat takzvaný dásňový chobot, tedy štěrbinka a změněný dásňový žlábek. Vznikne tak problubeň v oblasti kořene a krčku zubu. Do těchto míst se postupně dostávají další bakterie, které produkují toxiny a zánět se začne více zhoršovat. Pohroma je na světě.
 

Co pomáhá na paradentózu? Podívejte se nejdříve na její fáze

Příznaky paradontózy spolehlivě pozná váš zubař, přesto některé z nich vás rozpoznáte sami:
 
  1. V první fázi se objevuje většinou bezbolestné krvácení dásní (zejména při čištění zubů). Přichází otok a zarudnutí dásní.
  2. Přidružuje se nelibý zápach z úst a vznikají dásňové choboty - stěrbiny.
  3. Jak nemoc postupuje, přichází i bolestivost zubů a pocit tlaku.
  4. Jednou z posledních fází je razantní obnažení zubních krčků.
  5. V konečné fázi dochází k uvolňování a vypadávání zubů.

Odpověď na otázku, co pomáhá na paradentózu? Pravidelné čištění účinnými zubními pastami

Hlavní zásadou je pečlivá prevence. I když se příznaky paradentózy vyskytnou, situace není ztracena. Chronickému zánětu paradontu můžete čelit skutečně kvalitní a osvědčenou zubní hygienou. V krajním případě může pomoci i chirurgický zubní zákrok. Dbejte však i na svůj jídelníček. Rady lékařů, že přemíra cukru škodí, nejsou rozhodně prázdnými frázemi. Při prvních příznacích paradentózy situaci zhoršíte i kouřením.
 

Přírodní receptury se postarají o zdraví vašeho chrupu

Sáhněte po zubních pastách TianDe (zejména "vlajkové lodi" ProDental). Jejich unikátní složení odkazující na přírodní receptury z oblasti Asie a Taigy je neocenitelným společníkem v boji proti zubnímu plaku a paradentóze. Navíc u TianDe naleznete pasty šetrné k vašemu zdraví, které neobsahují flór. S nevítánými mikroskopickými návštěvníky zatočí i  pravidelné používání Fyto ústní vody, která slouží k prevenci kazu a paradentózy a eliminuje zápach z úst. 

Náš kartáček se dostane všude. Zubní plak nebude mít šanci

V nabídce TianDe najdete zubní kartáček ProDental, který je určený i pro nejmenší. Jeho unikátní štětinky a polohovatelná hlava proniknou i do těžko dostupných míst mezi zuby. K prevencei a léčby paradentózy v něm najdete spolehlivého spojence. 

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 10 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 finalista Shop roku 2019 Shop roku 2018 Shop roku 2017