Co na chřipku

Suchý kašel, horečka, únava, bolest hlavy a kloubů, rýma nebo obtížné dýchání. To vše jsou příznaky chřipky, která v zimních měsících často řádí. Ročně se tímto infekčním virovým onemocněním nakazí v České republice tisíce lidí. S chřipkou si není radno zahrávat. Starší nebo nemocné lidi a děti dokáže v určitých případech ohrožovat na životě. Chřipku se proto nevyplatí podceňovat. V epidemíích se každoročně vrací zejména v lednu a únoru. Podívejte se, co je chřipka zač a jak s ní účinně bojovat.
Suchý vzduch, ale i nedostatek slunce. Chřipková epidemie útočí v zimě
Chřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění, které své oběti nejvíce trápí v lednu a únoru. Ptáte se proč zrovna v zimě? Příčin je hned několik.
- Chřipkové nákaze se v tomto období daří, protože lidé častěji pobývají v uzavřených prostorách, kde dochází i k častějšímu vzájemnému kontaktu.
- Situaci navíc zhoršuje topná sezóna, kdy je ve většině případů v bytech a domech suchý vzduch, který neprospívá sliznici.
- Odborníci se také schodují na tom, že chlad má nepřiznivý dopad na stav lidské imunity.
- Dalším z faktorů je i nedostatek slunečních paprsků, které lidskému tělu přinášejí důležitý vitamín D. Jeho absence přispívá k celkovému oslabení lidského organismu.
Co na chřipku? V sezóně nepodceňujte prevenci
Pokud si ve vašem organismu dá chřipkový virus dostaveníčko, posteli se nevyhnete. Pobyt v teple, užívání léků a klid jsou základními radami lékařů, které se nevyplatí podceňovat. Vyléčit úspěšně chřipku při klasických příznacích trvá zhruba jeden až dva týdny. Nechcete-li trávit dny zachumlaní s teploměrem pod peřinou, dbejte obzvláště v průběhu epidemie na prevenci.
- V chřipkové sezóně se vyhýbejte kontaktu s nemocnými.
- Zbytečně nepobývejte na frekventovaných a uzavřených místech.
- Pečlivě dbejte na zvýšenou hygienu. Důležité je pravidelné mytí rukou.
- Zvyšte příjem vitamínů.
- Kloktejte ústa osolenou teplou vodou (až 2x denně).
- Při prvních příznacích virového onemocnění zajděte k vašemu lékaři.
Při chřipce vám uleví bylinný čaj, mast a náplasti
Jeden z nejtíživějších symptomů chřipky je vysoká teplota doprovázená kašlem. tianDe produkty vychází z tradičních asijských receptur a nabízí hned několik přípravků, které proti nepříjemné horečce zabírají. Dopřejte svým průduškám úlevu díky bylinné směsi Tibetský sběr. Čajový mix obsahuje výtažek z heřmánku, jahodníku, třezalky, smilu a břízy. Bylinná směs kromě jiného posiluje dýchací ústrojí, podporuje imunitní systém a přispívá ke klidnému spánku, který bývá při nákaze chřipkou vysvobozením.
Další z řady pomocníků je fytogel Slaviton, jenž je oceňovaný kvůli svému příznivému vlivu na nohy. V období chřipek se však hodí i ke zmírnění kašle nebo bolesti v krku. Aplikujte ho na hrudník a krk.
Úlevu od bolesti, ucpaného nosu a dalších příznaků pak přinášejí unikátní detoxikační náplasti. Ať už použijete hojivou silu fytonáplasti Wutong, nebo Jian Kang, v obojím případě se jedná o kombinaci přírodních esencí a aromatických olejů, které mají blahodárné účinky na lidský organismus. Náplasti se lepí zpravidla na bolestivá místa, v případě zánětu průdušek na hrudník nebo kořen nosu.
Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece
99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti

Královská pošta
Nenechte si ujít žádnou novinku, soutěž ani slevu.
Přihlaste se k odběru královské pošty.