Bolí vás záda a klouby? Ulevte jim teplem z turmalínu

Máte sedavé zaměstnání, hodně sportujete nebo máte zdravotní potíže s klouby a páteří? Dopřejte tělu suché nebo mokré teplo z turmalínu. Každý den o své zdraví pečujte se speciálními pomůckami, které vrátí vašemu pohybu lehkost a radost. 
Turmalín dokáže ulevit bolestem v zádech, kloubech i svalech

Znáte příznivé účinky turmalínu na lidský organismus? Prozradíme vám jeho tajemství

Turmalín má jako jediný minerál na Zemi trvalé magnetické pole. Právě tato vlastnost se stala základním předpokladem pro jeho využití ve výrobcích s bodovou turmalínovou vrstvou. Lidská krev obsahuje železo, a proto má vlastní elekromagnetické pole. Při interakci s turmalínem dochází k mikroproudění, které zvyšuje látkovou výměnu v buňkách. Tím má pozitivní vliv na organismus: 
 
 • zlepšuje krevní a mízní oběh
 • zvyšuje koncentraci kyslíku v krvi
 • aktivuje buněčnou energii
 • reguluje nervový systém

Turmalínová vrstva uvolňuje příjemné teplo, které prohřívá ztuhlé svaly, bolavé klouby i páteř

Turmalín
Když si turmalínové pomůcky přiložíte k tělu, ucítíte příjemné a postupně se zintenzivňující teplo. Právě to přispívá k uvolnění a obnově vašich sil. Odkud se teplo bere?
 
Rozdrcený turmalín vyzařuje infračervené záření, které proniká přes pokožku až do hlouby 4 mm. Tím rozproudí krevní i mízní oběh. Turmalín také uvolňuje záporné ionty, které ničí škodlivé volné radikály. Ty jsou zodpovědné za úbytek antioxidantů v těle. 

Krční a bederní turmalínový pás snižuje napětí okolo pasu, bederní páteře i spodní části břicha 

Léčba teplem uleví ztuhlým svalům, přetíženým zádům, trapézám i břichu. Oba pásy se dají využít pro terapii suchým i mokrým teplem. Buď si je přiložíte přímo na suchou pokožku, nebo si pod ně dáte mokrý ubrousek nebo hadřík. 
 
 • uleví vám po intenzivním sportu 
 • vhodné pro lidi, kteří se v práci potýkají s dlouhotrvající fyzickou zátěží
 • hodí se pro cestování autem i letadlem (ideální dárek pro řidiče, piloty nebo administrativní pracovníky)
 • zvyšují odolnost organismu
 • zkracují dobu rekonvalescence

Krční pás s turmalínovou vrstvou zlepšuje prokrvení v oblasti hlavy a páteře

Ze začátku pozorujte, jak na něj vaše tělo reaguje. Používá se vždy 3x denně. První a druhý den si ho na krk přikládejte ráno na 5 minut, po obědě na 10 minut a večer na 15 minut. Druhý den zkuste rovnou 15 minut a třetí den 20 minut. Mezi jednotlivými aplikacemi musí být nejméně hodinová přestávka. Tuto kúru udržujte po dobu 3 měsíců a následně si dejte měsíc pauzu. Výrobek se stane nenahraditelným pomocníkem v boji proti únavě krční páteře a hlavy. 

Bederní pás s turmalínovou vrstvou se hodí každému, kdo dlouho sedí/stojí, je po úraze, má fyzicky namáhavou práci nebo problémy se spánkem

Zmírňuje napětí okolo páteře a spodní části břicha. Používejte ho také intuitivně, ale nikdy ne déle než 2 hodiny denně. Doporučujeme ho na bedra přikládat 2x denně na 45 minut. Po 20 - 30 minutách se vám po těle rozlije příjemné teplo. Napoprvé stačí 10 - 15 minut, druhý den 20 - 25 a každý další den tento interval prodlužujte až ke 45 minutám. 

Turmalínové ponožky uleví unaveným nohám. Stabilizují nadměrné pocení

Speciální ponožky se oblékají turmalínovou vrstvou dovnitř. Ta musí být v přímém kontaktu s kůží. Při pravidelném používání vrátí vašim chodidlům lehkost a svěžest. Ponožky doporučujeme nosit spíše večer, aby si nohy měly šanci odpočinout. Ze začátku je nemějte zbytečně dlouho. První den stačí 5  - 10  minut, další den 20 - 25 minut a postupně dobu zvyšujte. Ponožky můžete mít časem oblečené 8 - 10 hodin, takže s vámi v pohodě vydrží celou noc. 
 
 • prevence plísní na chodidlech i nehtech
 • snižují nadměrné pocení chodidel
 • odstraňují nepříjemný zápach
 • zbaví vás studených nohou (zahřívají pokožku)

Jak o turmalínové pomůcky pečovat

Tím, že turmalínové produkty přikládáte přímo na kůži, je třeba je pravidelně prát. Ponožky nejlépe každý den (nebo obden). U dalších produktů to stačí 1x za 2 až 3 týdny. Jak je prát, aby pořád dobře fungovaly?
 1. Perte je jen v ruce. Nikdy je nenechávejte prát v pračce. 
 2. Na praní používejte pouze dětské nebo turmalínové mýdlo.
 3. Všechny produkty perte rychle (snažte se je namydlit, proprat a opláchnout do 5 minut).
 4. V létě je sušte nejlépe na sluníčku, v zimě přímo na topení. 
Obrazek
Vedle praní je potřeba pomůcky pravidelně dobíjet na sluníčku. 1x za 2-3 týdny je dávejte na hodinu na přímé slunce. V zimě, pokud sluníčko nesvítí, můžete přejít k improvizovanému řešení a turmalínovou vrstvu nahřát na topení.

Kdy je lepší s použitím turmalínových pomůcek počkat? 

Během používání může pokožka pod turmalínovými pásy lehce zčervenat a pálit. Nemusíte se ničeho bát, je to normální průvodní jev. Pocit tepla, pálení i zčervenání zmizí do 3 - 4 hodin. Vždy ale spoléhejte na signály svého těla. Pokud by vám pálení bylo nepříjemné, dobu působení zkraťte. Každé tělo je jiné a proto se řiďte tím, co je mu příjemné. Produkty s turmalínovou vrstvou se nedoporučují pouze:
 
 • při zvýšené tělesné teplotě (37, 5°C)
 • onkologických onemocněních
 • křečových žilách
 • poškození kůže v místech, kterých se pás nebo ponožky dotýkají
 • lidem s kovovými implantáty v těle nebo s kardiovaskulátorem
 • těhotným a kojícím ženám
 • lidem se zvýšenou činností štítné žlázy

Netrapte se dál bolestmi, které vám brání aktivně žít a pracovat

Vraťte do svého života radost z pohybu. Vyzkoušejte turmalínové pomůcky a dejte nám vědět, jak zafungovaly. Budeme rádi za vaši cennou zpětnou vazbu.

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 13 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe