7 pravidel pro pohodové zvládnutí PMS

Zase jste nervózní a náladová, nejradši byste zalezla pod peřinu a prospala klidně celý den. Tělo se vám neúměrně nafukuje, přitom co chvíli odbíháte k ledničce a hledáte něco na uspokojení svých nezvladatelných chutí. Je to tu zas.
Obrazek
Tip
Premenstruační syndrom zažila alespoň jednou v životě každá z nás, některá má tu čest s měsíční pravidelností. Dovede zatřást s našimi pocity, servíruje nám změny nálad i oteklé tělo a taky ty chutě. Jenže co s tím? Nenechte se otrávit a zkuste se nepříjemným stavům hrdě postavit.

Držte své chutě pod svou kontrolou, ale netýrejte se hlady

Jednou na slané, po chvíli na sladké, pak zase trochu pálivého chilli… Taky vás návaly chutí nutí bloudit ve spíži a dveře lednice se skoro netrhnou? Nejste v tom samy. Hormonální změny v této fázi cyklu nadělají v chutích nevídanou paseku. Když ale víte, že svůj boj se žravostí stejně nemáte šanci vyhrát, dopřejte si klidně svačinku navíc. Pokud bude dostatečně výživná, další nával chutí znovu nepřijde.

Zamlsejte si klidně a bez výčitek

Pár kilo navíc? Buďte v klidu

S nástupem menstruace se tělo mění, protože vlivem hormonů zadržuje vodu. To ale neznamená, že musíte přestat pít. Dostatečný pitný režim je před i během menstruace hodně důležitý ze dvou důvodů: 
 
  1. Dostatečný příjem tekutin pomáhá tělu zbavit se odpadních látek.
  2. Dobře hydratované tělo pak není v takové křeči. 
 
Ideální je čistá voda nebo bylinkové čaje. Vyladěné směsi bylinek Trávy Altaje a směs s andělikou čínskou přispívají k harmonizaci premenstruačního komfortu, mají příznivý vliv na močové cesty, napomáhají vylučování přebytečné vody z těla a udržují tělo i mysl v dobré kondici.
Děhel čínský

Andělika čínská

Dobromysl obecná

Dobromysl obecná

Lopuch

Lopuch větší

Lékořice lysá

Lékořice lysá

Tužebník jilmový

Tužebník jilmový

Heřmánek pravý

Heřmánek pravý

Bříza bělokorá

Bříza bělokorá

Srdečník obecný

Srdečník obecný

Tip

Držte záda a bříško v teple

Děložní stahy někdy působí v podbřišku a bedrech nepříjemné pnutí a tlaky. Pořiďte si hřejivý turmalínový pás, který svým teplem uvolní svaly a pomůže tak zmírnit kontrakce i napětí.
Pořídit hřejivý turmalín
tip-img

S náladovostí i pnutím prsou pomůže aromaterapie

Vůně nejrůznějších přírodních silic působí na nervy, ovlivňují emoce i naši náladu. Aroma esence dovedou ale i mnohem víc. Masážní olejíček tajemství blahodárných vrcholů přináší úlevu pro přecitlivělá prsa a zmírňuje jejich tlak i napětí.
Tip

Zpomalte a dopřejte si chvíli sama pro sebe

Pohodová mysl je to nejdůležitější. Myslete na dostatek odpočinku a žádné přetěžování. Třeba takový relax ve sprše s příjemnou masáží dokáže uvolnit tělo i mysl zároveň. A ještě vás bude bavit.
Dopřát si solnou masáž
Intimní hygiena

Intimní hygiena je základ ženského zdraví

Pravidelné mytí intimních míst je samozřejmostí. Určitě ale víte, že na ně patří pouze speciální mycí přípravky, které nenaruší křehkou rovnováhu poševního prostředí.
Tip

Pro dospívající dívky

Prebiotický gel pro delikátní péči
tip-img
Tip

Pro zralé ženy

Jemný intimní gel
tip-img

Intimky pro maximální komfort a ochranu

S bylinnými vložkami odpadne vaše nervozita, jestli jste před nástupem vašich dnů dostatečně chráněná. Jsou komfortní a spolehlivé v každé situaci. Komplexy bylin jsou osvěžující a mají vliv na udržení zdravého intimního prostředí.
Tip

Pro dospívající dívky

Slipové vložky se stříbrem
tip-img
Tip
tip-img

Královské díky za tisíce vašich recenzí na Heurece

99%
zákazníků nás v dotazníku spokojenosti doporučuje na Heureka.cz. Celkem už máme přes 14 000 ověřených recenzí.
4.9 (z 5) je celkové hodnocení spokojenosti
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2020 Shop roku 2019 Shop roku 2018
Cena SHOP ROKU pro TianDe