Paraziti v těle: Jak se bránit neviditelným vetřelcům
15. 9. 2024 5890x přečteno
Potřebujete poradit? +420373700900 / info@kralovstvi-tiande.cz
17.10.23 4476x přečteno
Candida je houba, která je přirozeně přítomna v našem těle. Když se ale přemnoží, vyvolává kvasinkovou infekci a s ní spojené značné zdravotní potíže. Pozor na hladovějící candidu, která nás může nenápadně ovládat.
Kvasinková infekce, známá také jako kandidóza, je častým zdravotním problémem, který postihuje mnoho lidí, zejména ženy. Tento článek poskytuje ucelený přehled toho, co je kvasinková infekce, její příčiny, příznaky, léčbu a prevenci.
Kvasinková infekce je způsobena přemnožením kvasinek (nejčastěji druhu Candida albicans) v těle. Kvasinka je houba, která je přirozeně přítomna v našem těle a 80% populace neškodí. V malém množství je součástí našich úst, střevní mikroflóry, vaginální mikroflóry a kůže, aniž by způsobovala potíže. Problém nastává, až když dojde k narušení rovnováhy mezi těmito mikroorganismy, což umožňuje kvasinkám nadměrně růst a škodit našemu zdraví.
Různé faktory mohou přispět k rozvoji kvasinkové infekce, včetně:
Hlavním z faktorů vzniku kandidózy je přemnožení kvasinek a vyhubení přirozené mikroflóry v orgasmu. Kvasinkám se nejvíce daří v kyselém prostředí.
Příznaky se liší podle místa infekce, ale obvykle zahrnují:
Kožní kandidóza - napadená bývá pokožka a oblasti, které často přichází do kontaktu s vodou a vlhkem. Pozor například na vlhkou pokožku hlavy nebo u dětí na zapařenou pokožku pod plenkou či mokré plavky.
Kandidóza na sliznicích – projevem napadení sliznic je bílý povlak na povrchu. Tento povlak je nebolestivý, bez dalších příznaků, jako je svědění či pálení. Vyskytovat se může v dutině ústní, na jazyku i v krku.
Vaginální kandidóza – specifickým projevem je bílý tvarohovitý výtok, který může doprovázet svědění. Obvykle se dostavuje po stresu či léčbě antibiotiky, kdy se mění mikrobiom našich střev. Přenos je možný i pohlavním stykem.
Kandidóza však může postihovat i jiné orgány našeho těla, například močové cesty, plíce, jícen.
Diagnóza kvasinkové infekce obvykle zahrnuje lékařskou prohlídku a může zahrnovat i laboratorní testy. Povrchová kandidóza se lehce diagnostikovatelná pomocí stěrů a následného kultivačního stěru ze sliznic či kůže. Hůře diagnostikovatelná je vnitřní kandidóza, kterou je nutné vyšetřit pomocí biopsie.
Léčba závisí na typu a závažnosti infekce. Běžné léčebné metody zahrnují:
Bez úpravy životosprávy a dalších opatření, včetně doplňků stravy, se tato léčba mnohdy nejeví jako účinná.
Alternativní metodou, jak eliminovat hladinu candidy v těle a působit na její vyloučení z těla je harmonizační terapie Bicom - biorezonance, která se jeví jako velice účinná. Jedná se o metodu bez negativních účinků, která je vhodná pro všechny.
Tyto faktory jsou rizikové, protože v důsledku nich dochází k narušení mikroflóry organismu. Mikroorganismy se dostanou do nerovnováhy a kvasinky dostanou prostor pro přemnožení se:
Prevence kvasinkové infekce zahrnuje:
Ideální jídelníček bojující proti candidě by měl být složen především z čerstvé zeleniny a menším množství ovoce. Vyhýbejte se potravinám průmyslově zpracovaným a chemicky ošetřeným. S ovocem to nepřehánějte, obsahuje příliš mnoho fruktózy, kterou se candida živí.
Zelenina:
Ovoce:
Pitný režim
Vitamíny
Doplňky stravy
Bylinky a semínka
Vyhněte se kyselotvorným potravinám a nápojům:
K léčbě kandidózy je potřeba přistupovat systémově. Kvasinka totiž napadá celý organismus a je potřeba jí všechnu dostat do rovnováhy s ostatními mikroorganismy.
Kvasinkové nemoci bývají velmi nepříjemné a nezdárně léčitelné. Častokrát se ale skrývá za projevy, které nejsou rozpoznané.
Kvasinky vylučují odpadní látky a ty jsou pro tělo toxické. Tyto odpadní látky způsobují celou škálu závažných onemocnění.
Candidě se navíc velmi daří v kyselém prostředí. V kyselá “půda” pro ni znamená rychlost, pohyblivost. Lehce se tak šíří do všech míst těla, vnitřních i vnějších.
Naopak, pokud naše tělo bude zásadité, bude candida líná, pomalá a málo pohyblivá.
Kandida stojí například za vznikem cyst a nádorů, jsou to skládky odpadních látek, které vytváří. Usazuje se ve střevech, kde vytváří podhoubí a obaluje povlakem střevní sliznici. Takto obalená sliznice nemůže vstřebávat vitamíny a živiny. V důsledku nedostatku těchto živin a minerálů může docházet k řídnutí a vypadávání vlasů, ke špatné kvalitě nehtů i ke kazivosti zubů.
Kvasinkou napadené a nefunkční střevo se v důsledku odráží na kondici našeho imunitního systému.
V neposlední řadě candida může ovlivňovat i naši náladu. Střeva se totiž podílí i na tvorbě hormonů. Střevo má vliv na produkci “hormonů dobré nálady”. Pokud je však střevo zanesené kvasinkami, může vyvolávat i pocity únavy, úzkosti a deprese.
Pokud vás trápí kandidóza, opravdu se zaměřte na systematickou léčbu, úpravu jídelníčku, hygienické návyky a případné přeléčení všech členů domácnosti. Jedině důslednost a trpělivost přináší úspěchy.
Nezapomeňte, že candida si ráda smlsne především na sladkém, nenechte ji, aby vás ovládala.
Paraziti v těle: Jak se bránit neviditelným vetřelcům
15. 9. 2024 5890x přečteno
Nastává ideální čas na podzimní detox. V čem vám pomůže?
9. 9. 2024 1361x přečteno
Největší prodejce kvalitních
produktů tianDe
Doprava zdarma při nákupu
nad 1 500 Kč
Dárky k nákupu nad 1 000 Kč
dle vašeho výběru
Pravidelné slevové akce
a soutěže o produkty
Staňte se součástí našeho království
a získejte třetinu království k tomu
Přidejte se do klubu tianDe královen.
Zaregistrujte se a zdarma dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, se kterou máte
kdykoliv všechny produkty o 1/3 levnější.