Sleva až 20% na vybrané produkty v péči o vlasy. Pouze do 24. května.

Království-tianDe.cz

Přírodní deodorant Alunit, pocit jistoty bez zápachu a žlutých skvrn i prevence rakoviny prsu

07.12.23 7235x přečteno

Hledáte alternativu škodlivých antiperspirantů? Zkoušeli jste celou řadu přírodních deodorantů a stále to není ono? Vyzkoušejte 100% přírodní Krystalový deodorant, který splňuje veškeré nároky. Nejbezpečnější, nejúčinnější, šetrný k vašemu zdraví i k přírodě.

SdíletŠkodlivost hliníku v antiperspirantech na naše zdraví už asi nikoho nepřekvapí. Mnoho žen ale i část mužů se proto rozhodla jít alternativní cestou přírodních deodorantů. Mnohdy tito zákazníci však narazili na zklamání stejně jako já. Patříte mezi ně také? 

Osobně přírodní deodoranty používám minimálně 5 let. Vyzkoušela jsem jich opravdu velké množství a v různých formách od krémových, přes roll-on, po ty sprejové. Ale protože hodně sportuji, dlouho trvalo, než jsem našla přírodní deodorant, se kterým bych se cítila jistě a svěže i při hraní volejbalu a lezení na stěně. Nakonec jsem takového parťáka na všechny situace našla, ale měl jedno “ale”, musela jsem kvůli němu přestat nosit bílá trička. Stačilo jedno použití a žlutý flek v podpaží odsoudil mé triko místo do pračky rovnou do koše. Nešlo to totiž vyprat žádným možným způsobem ani přes veškeré mé snahy.

Co s tím? Nenosit bílá trika nebo se vrátit k chemickým nepřátelům? Vybrala jsem si jít cestou šedé myšky v šedých, ideálně černých barvách. 

Světe div se, po 5 letech hledání jsem našla svůj ideál, přírodní deodorant, který splňuje všechny mé nároky a navíc nedělá fleky. Chcete jej prozradit?  Je to přírodní deodorant Alunit, což je minerál vulkanického původu. Nebarví, nedělá fleky a ničí bakterie způsobující zápach. Čtěte dále a já vám představím ten nejbezpečnější a nejúčinnější deodorant. 

Pojďme si nejprve ujasnit rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem

Deodorant: Bojovník proti zápachu

Deodoranty jsou navržené k potlačení nepříjemného zápachu těla. Hlavní funkcí deodorantu je neutralizovat zápach způsobený bakteriemi, které se množí na pokožce a rozkládají pot.

Složení deodorantu: 

 • Aromatické látky: deodoranty často obsahují parfemaci, která má překrýt nepříjemný zápach potu.
 • Deodoranty mohou obsahovat složky, které pomáhají kontrolovat vlhkost a udržovat pokožku suchou.

Antiperspirant

Antiperspiranty jsou navrženy k potlačení potu. Hlavním účelem antiperspirantu je omezit množství potu, které se uvolňuje z potních žláz. Toho dosahují pomocí aktivních složek, které ucpávají potní žlázy. 

Složení antiperspirantu:

 • Hliník: Hlavní složkou antiperspirantů je často hliník. Existuje několik forem hliníku nejčastěji se můžete setkat s se složkou chlorhydrát aluminia nebo Aluminum Chlorohydrate, které jsou pro tělo škodlivé. Vytváří dočasný zátkový efekt v potních žlázách a snižuje množství potu, které může být vyloučeno na povrch pokožky.
 • Aromatické látky, barviva, parabeny, konzervanty

Hliník v antiperspirantech: Co byste měli vědět o jeho škodlivosti

Jak jsme odkryli již výše, hliník hraje klíčovou složku v mnoha antiperspirantech, ačkoli tato látka slouží k ucpání potních žláz a tím vede k potlačení pocení. Není však hliník jako hliník a na rozdíl od škodlivých zástupců chlorhydrát aluminia, Aluminum Citrate nebo Aluminum Chlorohydrate známe i neškodné přírodní formy hliníku, které jsou uznávané pro přírodní kosmetiku s názvem Potassium Alum nebo Ammonium Alum.

Pojďme se podívat, proč byste se měli vyvarovat tomu “škodlivému” hliníku. 

1. Ucpává potní žlázy

Hlavní funkcí hlinku je takzvaně zazátkovat potní žlázy a zabránit tak vylučování potu na povrch kůže. To se na první pohled může jevit jako skvělý benefit. Chytré ženy ale ví, že pocení a vylučování potu je důležitým mechanismem, který pomáhá tělu regulovat teplotu a odstraňovat toxiny z těla ven. 

Ucpané potní žlázy mohou narušit tento důležitý proces a způsobit nepřirozené hromadění toxických látek v těle.

2. Riziko rakoviny prsu a Alzheimerovy choroby

Existují obavy, že dlouhodobé používání antiperspirantů s obsahem hliníku může mít negativní vliv na zdraví. Některé studie naznačují možné spojení mezi hliníkem a výskytem rakoviny prsu a Alzheimerovy choroby. A pozor, i u mužů se vyskytuje rakovina prsu. I přes absence studií, které by tuto souvislost přímo potvrzovaly, je lepší být obezřetný a chránit své zdraví.

3. Podráždění pokožky a alergie

Hliník může způsobit podráždění pokožky u citlivých jedinců. To se projevuje jako zarudnutí, svědění a vyrážky v oblasti, kde byl antiperspirant použit. Pokožka podpaží je zvláště citlivá, a proto může být náchylná k podráždění.

4. Odpad a ekologie

Nakonec, antiperspiranty s hliníkem mohou mít negativní dopad na životní prostředí. Výroba a balení těchto produktů často zahrnuje spotřebu energie a produkci odpadu. Navíc, když si myjeme antiperspiranty s hliníkem z pokožky, tato chemická látka se dostává do vody a znečišťuje tak naše životní prostředí.

Zdravé alternativy: přírodní deodoranty

Pro ty, kteří chtějí minimalizovat potenciální rizika spojená se škodlivým hliníkem v antiperspirantech, je řešením deodorant. Vybírat můžete mezi klasickými deodoranty s chemickými složkami nebo můžete sáhnout po alternativě přírodních deodorantů bez nežádoucích složek. Jednou z takových alternativ je Krystalový deodorant Alunit. 

Krystalový deodorant Alunit "Natural Veil"

Deodorant tvoří 100% přírodní minerál sopečného původu Alunit, takže v něm není pro žádnou zbytečnou chemii místo. Minerál se do pokožky nevstřebává, roztok zůstává na jejím povrchu. Neucpává tak kožní póry. Jen je přirozeně stahuje a tím zmírňuje pocení a neutralizuje jeho pach.

Účinky Alunitu vás nadchnou:

 • ničí bakterie způsobující zápach
 • nedělá fleky
 • zmírňuje intenzitu pocení
 • bez parfumace
 • bez barviv
 • bez parabenů
 • netoxický
 • hypoalergenní
 • vhodný i pro citlivou pokožku
 • zklidňuje pokožku po holení
 • pomáhá zastavit krvácení po pořezání
 • vydrží rok

Neutralizuje pach vašeho potu, ale neucpává potní žlázy. Nechá vaši kůži dýchat

Pot sám o sobě nezapáchá. Cítit je až ve chvíli, kdy se dostane do styku s bakteriemi na pokožce, které se jím živí a po jeho natrávení vylučují zapáchající látky. Minerál Alunit udržuje vaše podpaží čisté bez většího množství bakterií, a tak zabraňuje nepříjemnému tělesnému zápachu. Navíc póry stahuje a tím snižuje produkci potu. Ale na rozdíl od klasických antiperspirantů bojuje se zápachem i potem přírodní cestou.

Použití: Alunit má formu tuhého krystalu. Pro jeho použití je potřeba jej opláchnout pod tekoucí vodou a poté natřít na pokožku. Po použití jej znovu opláchněte a zavřete do pouzdra.

Tělový deodorant ve spreji „Přírodní alunit a šalvěj"

Pro milovníky sprejových deodorantů máme navíc variantu ve spreji s vůní aromatické Šalvěje. Šalvěj se jako léčivá rostlina se používala už v dávném Egyptě. Nyní tento deodorant můžete použít pro účinný boj s nepříjemným potem.

Pro milovníky sprejových deodorantů máme navíc variantu ve spreji s vůní aromatické Šalvěje. Šalvěj se jako léčivá rostlina se používala už v dávném Egyptě. Nyní tento deodorant můžete použít pro účinný boj s nepříjemným potem.

 • Bez parfemace
 • Snižuje tvorbu potu a odstraňuje tělesný zápach
 • Vhodné i pro citlivou pokožku
 • Protizánětlivé a antibakteriální účinky
 • Vhodný na cestování i do kabelky

Krystalový deodorant Alunit ani varianta ve spreji neobsahují škodlivý hliník, alkohol ani parabeny. Jsou proto zdravotně nezávadné. Používat je tak mohou těhotné a kojící ženy, ale i lidé s citlivou pokožkou nebo alergiemi. Poradí si s potem na mužské i ženské pokožce. Je spolehlivým pomocníkem mladých lidí, sportovců i žen a mužů v jakémkoliv věku.

Bez alkoholu

Bez parabenů

Bez barviv

Jak to, že je deodorant Alunit tak účinný?

Obsahuje složku Potassium alum, což je forma formu hliníku, která se přirozeně vyskytuje v přírodě a je uznávaná jako ingredience pro výrobu přírodní kosmetiky.  Na rozdíl od syntetických alternativ, tento hliník má větší molekuly, což snižuje pravděpodobnost jejich proniknutí skrz pokožku, a neucpává póry, čímž umožňuje přirozené pocení. Alunit je nejbezpečnější a účinnou alternativou k tradičním deodorantům, s ohledem na zdraví a životní prostředí."

Tento zdroj z přírody má skvělé léčebné a deodorační vlastnosti a pro které byl užíván již od nepaměti. Muži ho možná znají jako kamenec, nezbytnou výbavu holících souprav, protože zastavuje krvácení. Kamenec se používá i jako léčebný prostředek v tradiční medicíně jak čínské, tak v ájurvédě.

Působí antisepticky a antibakteriálně, proto je v kosmetice tak oblíbený. Do deodorantů se přidává v kapalné formě nebo se používá čistý kus krystalu jako je tomu u našeho Alunitu. 

Pokud hledáte alternativu a chcete pečovat o svůj komfort a zdraví, sáhněte po Alunitu, nejbezpečnějším deodorantu ze samotného zdroje čisté přírody. 

S přáním mnoha svěžesti i při pořádném výkonu

 

Mgr. Adelina Hessová
Produktový specialista
Království tianDe

Štítky

Nejoblíbenější

Konečně vám je můžeme prozradit! 2 novinky královských rozměrů

Konečně vám je můžeme prozradit! 2 novinky královských rozměrů

15. 1. 202424835x přečteno

Kouzlo přírody pro těžké, oteklé a unavené nohy? Známe recept

Kouzlo přírody pro těžké, oteklé a unavené nohy? Známe recept

8. 1. 202422436x přečteno

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál…Největší prodejce kvalitních
produktů tianDe

Doprava zdarma při nákupu
nad 1 500 Kč

Dárky k nákupu nad 1 000 Kč
dle vašeho výběru

Pravidelné slevové akce
a soutěže o produkty

Staňte se součástí našeho království

#kralovstvi_tiande_official

Staňte se královnou

a získejte třetinu království k tomu

Přidejte se do klubu tianDe královen. 
Zaregistrujte se a zdarma dostanete 
VIP kartičku s tianDe ID, se kterou máte 
kdykoliv všechny produkty o 1/3 levnější.

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi včetně Googlu pro přenos osobních údajů a personalizaci reklam, aby pro vás byly zajímavé.