Království-tianDe.cz

Proč je důležité pečovat o vlasovou pokožku

28.11.23 560x přečteno

Péče o vlasy není jen o šamponu a netýká se pouze vlasů. Je třeba myslet i na pokožku hlavy, zvlášť, když se objeví lupy nebo jiné potíže.

SdíletProč je tak důležité pečovat o vlasovou pokožku: Klíč ke zdravým a krásným vlasům

Většina z nás se soustředí na péči o vlasy, ale často přehlížíme, že základem krásných a zdravých vlasů je zdravá vlasová pokožka. V dnešním blogu se zaměříme na důvody, proč je péče o vlasovou pokožku tak důležitá, a jaké kroky můžete podniknout, abyste jí poskytli tu nejlepší péči.

Co získáte správnou péčí o vlasovou pokožku?

Prevenci vypadávání vlasů a podporu růstu

Vlasy rostou z vlasové pokožky. Vlas je vyživován pod pokožkou přes vlasovou cibulku. Zkuste si uvědomit, jak takový vlas vypadá na povrchu, ale i pod povrchem. Jedině ze zdravé pokožky roste zdravý vlas. Pokud se o ni nebudete řádně starat, může dojít k problémům jako je začervenání, tvorba lupů, mastící se pokožka, podráždění a dokonce i vypadávání vlasů. Správná péče o vlasovou pokožku, včetně pravidelného jemného mytí a masáže, pomáhá stimulovat růst a udržovat vlasy v dobré kvalitě.

Hydratace pokožky

Vlasová pokožka produkuje přirozený maz, který pomáhá hydratovat vlasy a udržovat je zdravé. Pokud nepečujete o vlasovou pokožku správně, může dojít k nerovnováze v produkci mazu, což způsobuje suchou pokožku nebo naopak nadměrně mastící se pokožku. Pravidelná péče o vlasovou pokožku zajišťuje, že se maz dostává do vlasů a pomáhá udržovat jejich hydrataci.

Prevence vzniku lupů a svědění

Lupy a svědění vlasové pokožky jsou nepříjemné problémy, které mohou způsobit nepohodlí, zhoršit celkový vzhled vlasů a snižovat naše sebevědomí. Pravidelným správným mytím a udržováním zdravého prostředí pro vlasovou pokožku můžete předcházet těmto potížím a udržovat ji čistou. 

Lepší vzhled vlasů

Není tajemstvím, že zdravá vlasová pokožka znamená zdravé a krásné vlasy. Pokud se o ni řádně postaráte, zlepšíte vzhled a lesk vlasů. Pokožka bez lupů a nadměrné produkci mazu vám poskytne dokonalý základ pro rozzářené a hedvábné vlasy.

Vlasy jsou naší korunou krásy! Vlasy jsou ale i obrazem našeho zdraví! 


Jak pečovat o vlasovou pokožku?

Cílem péče o vlasovou pokožku je udržet ji v co nejlepší kondici, aby mohla produkovat co nejhezčí vlas. Čistá pokožka umožní její hydrataci a díky hydrataci je i správně elastická. Pružná, elastická pokožka zajistí správné prokrvení a tím pádem i výživu vlasu přes vlasovou cibulku.

5 užitečných rad:

Začněte uvnitř, vnitřní harmonií

Dodržujte pitný režim

Udržujte pokožku čistou a hydratovanou

Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku

Nechoďte spát s mokrou hlavou

Nechoďte spát s mokrou hlavou

Nosit hodinu turban na hlavě a ještě hůře, chodit spát s mokrou hlavou, nesvědčí vlasové pokožce, ani vlasům. Vlhká vlasová pokožka nedýchá a zapařuje se. Tím se stává  vhodným prostředím pro šíření kvasinky a plísní, kvůli kterým se mohou tvořit lupy, může docházet ke svědění, citlivosti a zvýšené produkci mazu. V důsledku nesprávné hygieny vlasové pokožky můžete přispět ke zvýšenému vypadávání vlasů.

Rada zní, vždy si vlasy vyfénujte. Můžete se tak vyhnout dermatitidám a častým potížím s vlasovou pokožkou.

Fénování pro lepší kvalitu vlasů

Možná patříte k těm šťastným, které potíže s vlasovou pokožkou netrápí. Mohlo by vás ale zajímat, jak fénování ovlivňuje vzhled a kvalitu vlasů. Při správném fénování se svrchní vrstva vlasu, tedy šupinky, ještě více uzavírají. Tím se vlas zatáhne a nedochází k jeho roztřepení. Vlas je díky použití fénu, kartáče a termoochrany krásně lesklý. Oproti tomu volně schnoucí vlasy nejsou tak lesklé a může docházet k jejich poréznosti a krabacení.

Za mokré vlasy vám nepoděkuje ani krční páteř, která je vystavena vlhku a chladu.

Vlasy si vždy vyfénujte a použijte vhodnou ochranu před tepelnou úpravou

Udržujte pokožku čistou a hydratovanou

Správná péče o pokožku a vlasy zahrnuje použití kvalitních vlasových přípravků, ale také jejich správné použití a pravidelnou péči. Jedním z nejdůležitějších kroků je pravidelné a správné mytí vlasové pokožky. Při výběru vlasových produktů vybírejte vždy v první řadě podle stavu vlasové pokožky, v druhé řadě vybírejte péči dle stavu délek.

Na vlasové pokožce se drží pot, přebytečný maz, nahromaděné kožní šupinky, ale také prach a mastnota z okolního prostředí, zbytky stylingu a třeba i nános silikonu. Zanešená vlasová pokožka nemůže dýchat, nedostává se do ní potřebná hydratace, dochází k suchosti a k tvorbě lupů. U mastící se pokožky jsou póry zanešené a o to více se pokožka snaží mazové kanálky vyčistit a produkuje tím o to více mazu.

Vlasová pokožka

musí být vždy čistá, aby mohla správně dýchat a netvořilo se na ní prostření vhodné pro šíření mikroorganismů. Na štěstí vám k tomu postačí vhodná kosmetika a správná technika mytí. 

JAK SPRÁVNĚ MÝT VLASOVOU POKOŽKU A VLASY?

Kolik šampónu je dostatečné množství?

Pár jednoduchých rad vám pomůže zlepšit kvalitu vaší vlasové pokožky. Když si vlasy před umytím učešete, zbavíte  je zbytků stylingu, šupinek kůže a předejdete zacuchání. Pořádným namočením zajistíte, že se voda dostane až na vlasovou pokožku. Novinkou pro mnohé z vás jistě bude, že mytí je potřeba zaměřit především na vlasovou pokožku. Tomu odpovídá i množství šamponu, které použijete. Vždy se jedná přibližně o "oříšek" šamponu, který si nejprve rozpěňte mezi prsty. Pro různou délku vlasů se tedy množství šamponu o moc neliší, vždy jej nanášejte jen na pokožku a tu jemně masírujte. Délky stačí opláchnout stékající vodou s šamponem. 

Co získáte masáží vlasové pokožky?

Pokožku jemně masírujte bříšky prstů. Tím ji prokrvíte, stimulujete růst vlasů a jemně ji vyčistíte. Pokožka má být pružná, elastická, nikoliv napjatá. Jedině elastická pokožka je schopna správně přijímat vodu i živiny. Nikdy pokožku nedrbejte nehty, tím byste ji mohli podráždit a narušit ochrannou bariéru. 

Trápí vás vypadávání vlasů, lysiny, prořídlé vlasy? Využijte šikovný mezoroller, který svými mikrojehličkami stimuluje vlasovou pokožku až 1 cm do hloubky a tím aktivuje růst nových vlasů.

Doporučení: aplikujte 3-4x týdně, vždy jen na umytou pokožku. Rolujte jemně mezorollerem pokožku směrem od temene hlavy až k čelu. Vždy rolujte stejné místo jen 1x, pokračujte v pruzích po celé hlavě. Můžete aplikaci kombinovat s použitím vlasového tonika, které lze aplikovat před i po rolování. 

Opakujte mytí podruhé!

Pocit krásně umyté pokožky jako od kadeřníka můžete zažívat denně. Při prvním mytí zbavujete pokožku a vlasy usazených nečistot jako je prach, pot, mastnota, šupinky kůže, zbytky stylingových přípravků. Při prvním mytí šampon méně pění a je to právě tím, že je smíchán se všemi těmi nečistotami. Druhé mytí už pečuje o vaši pokožku a vlasy, které čistí do hloubky. Šampon vlas otevírá a je potřeba ho v dalším kroku opět uzavřít kondicionérem, balzámem či maskou, aby byl chráněný. 

Pro důkladné vyčištění vlasové pokožky použijte šampon pro hloubkové čištění. Díky obsaženému uhlí má výborné peelingové a detoxikační schopnosti. Odstraňuje odumřelé šupinky kůže, zbytky stylingu a silikony. Absorbuje přebytečný maz a bojuje proti lupům. 

Hloubkové čištění opakujte každé 3-4 mytí. 

Vždy aplikujte kondicionér, balzám či masku!

Zatím co šampon vlas otevírá a čistí, kondicionér vlas uzavírá a vyhlazuje jeho kutikulu - svrchní ochrannou vrstvu. Následné péče, tedy ta vyživující ve formě kondicionéru, balzámu či masky, vlas díky svému PH uzavírá a chrání.

Kondicionér a balzám pečují o vlasy na povrchu, dodávají vlasům hydrataci, lesk a usnadňují rozčesávání.  Maska je určená pro hloubkovou regeneraci a výživu vlasů. Je to intenzivní péče, která dostavuje vlasové vlákno tam, kde je vlas zničený. Masku doporučujeme aplikovat při každém 3-4 mytí. Pro svůj rehabilitační účinek se některé naše masky aplikují přímo na vlasovou pokožku, kterou regenerují a stimulují růst vlasových folikul.

Pokud tuto fázi vynecháte, vaše vlasy budou náchylné k poškození vnějšími vlivy, budou lámavé, roztřepené a bez lesku.

Domácí procedura, za kterou vám vlasy poděkují

Intenzivnějšího účinku masky docílíte, pokud důkladně vymačkáte přebytečnou vodu z vlasů, usušíte jemně ručníkem, nanesete masku a vlasy ošetřené maskou schováte pod igelitový sáček. Takto vlasy zabalíte do turbanu a necháte působit 10-15 minut. Poté opláchnete vodou. Platí to i pro masky, které se nanáší přímo na pokožku.

Doplňujte důležité vitamíny

Dostatek vitamínů v těle spočívá v jejich schopnosti posilovat a chránit vlasy od kořínků po konečky. Vitamíny, jako je biotin a vitamíny skupiny B, napomáhají zdravému růstu vlasů a zabraňují jejich lámání. Vitamín A udržuje hydrataci vlasů a podporuje zdravou pokožku hlavy. Vitamín C podporuje celkový stav pokožky. Vitamín E pomáhá cirkulaci krve a tím přispívá k lepšímu prokrvení vlasové pokožky.

Doplňování vitamínů je navíc vhodnou prevencí vypadávání vlasů v důsledku jejich nedostatku. Investice do kvalitních vitamínů a minerálů tedy představuje důležitou součást celkové péče o vlasy a zdravý životní styl. 

Pokud chcete chránit pokožku, vlasy a nehty před předčasným stárnutím, vsaďte na tajemství tradiční čínské medicíny. Doplněk stravy Komplex Piaoliang je plný antioxidantů, vitamínů a minerálů

Doplnit tělu potřebné vitamíny, minerály a dodat lehce vstřebatelný vápník můžete ve formě doplňku stravy Calcemarine Complex. Byl vyvinut pro podporu zdravé pokožky, zubů, vlasů, nehtů a kloubů. Vápníku v těle s přibývajícím věkem ubývá, přitom je důležitý pro produkci některých hormonů, které ovlivňují, mimo mnohého, také kvalitu a růst vlasů.  

Pitný režim

Úplným základem je dodržování pitného režimu, snažte se vypít 300 ml vody každou hodinu. Hydratace pokožky je nezbytným prvkem její kvality. Pokud vás trápí lupy a suchá pokožka, o to více pijte vodu. Pozor na zelený čaj a některé čaje bylinkové, které mohou mít naopak dehydratační účinek. Omezte pití kávy a alkoholu. 

Vyvážený jídelníček

Pro zdravé vlasy je strava klíčovým faktorem, který nesmíte opomíjet, chcete-li mít krásné a pevné vlasy. Věnujte pozornost konzumaci kvalitních bílkovin, jako jsou drůbež, ryby nebo luštěniny. Tyto složky jsou základem pro tvorbu keratinu, základní stavební jednotku vlasů. Nezapomeňme na omega-3 mastné kyseliny, které naleznete v rybách, lněných semínkách či ořechách, jelikož napomáhají hydrataci pokožky hlavy a vlasů. Zahrňte do svého jídelníčku také ovoce a zeleninu bohatou na vitamíny a antioxidanty, jako jsou citrusy a tmavě zelená listová zelenina. A konečně, neopomíjejte zdravé tuky, celozrnné obiloviny a mléčné výrobky, které poskytují další důležité živiny pro naše vlasy.

Takto vyvážená strava vám pomůže dosáhnout zdravých, silných a lesklých vlasů, které budou hrdým odrazem vašeho životního stylu.

Krásné vlasy jsou cestou k sebevědomí a radosti

Pečovat o vlasy a vlasovou pokožku je nezbytnou součástí naší každodenní rutiny, která nám pomáhá udržet vlasy zdravé a krásné. Věnujte pozornost správnému mytí, výběru šetrných produktů a doplňování důležitých vitamínů. Ať už máte krátké či dlouhé vlasy, pamatujte, že péče o ně je investicí do sebe sama a vašeho celkového zdraví.

Užívejte si pocit hladkých a lesklých vlasů a radujte se z každého dne se sebevědomím, které krásné vlasy přinášejí.

Ať jsou vaše vlasy skutečnou korunou vaší krásy!

 

Mgr. Adelina Hessová

Produktový specialista

Království tianDe

Štítky

Nejoblíbenější

Konečně vám je můžeme prozradit! 2 novinky královských rozměrů

Konečně vám je můžeme prozradit! 2 novinky královských rozměrů

15. 1. 202428877x přečteno

Kouzlo přírody pro těžké, oteklé a unavené nohy? Známe recept

Kouzlo přírody pro těžké, oteklé a unavené nohy? Známe recept

8. 1. 202423366x přečteno

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál…Největší prodejce kvalitních
produktů tianDe

Doprava zdarma při nákupu
nad 1 500 Kč

Dárky k nákupu nad 1 000 Kč
dle vašeho výběru

Pravidelné slevové akce
a soutěže o produkty

Staňte se součástí našeho království

#kralovstvi_tiande_official

Staňte se královnou

a získejte třetinu království k tomu

Přidejte se do klubu tianDe královen. 
Zaregistrujte se a zdarma dostanete 
VIP kartičku s tianDe ID, se kterou máte 
kdykoliv všechny produkty o 1/3 levnější.

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi včetně Googlu pro přenos osobních údajů a personalizaci reklam, aby pro vás byly zajímavé.